Soutěže

Vynikající výsledky v celostátním kole SOČ

Napsal uživatel kubistova dne 16.06.2021 - 08:48

Ve dnech 11. - 13. května proběhlo Celostátní kolo Studentské odborné činnosti, ve kterém se zůčastnilo celkem sedm studentů z naší školy. Jejich výsledky byly vynikající. Tradičně nejúspěšnější byl obor Matematika, zde jsme získali 2. místo (Adéla Heroudková) a 3. místo (Zdeněk Pezlar), Antonín Sekerka získal 12. místo stejně jako Vojtěch Stránský ve Fyzice. Všichni jmenovaní studenti byli z 3.A. V Chemii vybojoval 2.

Vynikající Ondřej Peterka! Třetím místem v celostátním kole České lingvistické olympiády si zajistil postup do mezinárodního kola.

Napsal uživatel jezek dne 21.05.2021 - 09:40

Celostátní kolo ČLO proběhlo ve dnech 7.–10. 5. 2021 opět online. Pohled na výsledkovou listinu nás
zahřál u srdce, protože Ondřej Peterka ze 3.A je třetí! Konkurence byla veliká – ve školních kolech
zápolilo celkem 813 studentů, v regionálním kole 168 studentů a v celostátním 51. Ondro,
gratulujeme a děkujeme za skvělé body pro Jarošku.

Animág Kroměříž 2021 a Jaroška

Napsal uživatel jezek dne 18.05.2021 - 12:14

Úspěch v Animágu 2021

Krátký animovaný film studentky našeho gymnázia Jany Chaloupkové z 1.C postoupil do finále 5. ročníku celostátní soutěže animované tvorby dětí a mládeže ANIMÁG Kroměříž 2021.
Byl zařazen do výběru pěti nejlepších filmů v soutěžní kategorii 15-19 let (gymnázia a střední školy) a bude s ostatními finálovými filmy promítán v doprovodném programu mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež ZLÍN FILM FESTIVAL 2021.
On-line filmovou přehlídku porotou vybraných snímků si můžete prohlédnout na:
animag-kromeriz.cz

Krajské kolo SOČ

Napsal uživatel kubistova dne 14.05.2021 - 19:32

V druhém květnovém týdnu proběhlo distančně krajské kolo SOČ. Porota, složená z odborníků z daného oboru měla v této době již pečlivě prostudované práce soutěžících. Porotci si také prohlédli předem připravené prezentace - obhajoby prací jednotlivých studentů - a poté jim kladla různé všetečné otázky.

A další úterní absolutní vítězství v krajské SOČce - tentokrát biologie

Napsal uživatel jezek dne 11.05.2021 - 16:23

Když se daří, tak se daří - tak by se mohly charakterizovat první dva dny krajských kol Středoškolské odborné činnosti. Skvělého výsledku - zlaté medaile - dosáhla Adriena Jedličková (2.B) se svou prací "Imunitní reakce a reparace cílových orgánů po inhalaci rozpustných nanočástic olova". Adriena nic nedabala faktu, že je o rok mladší než drtivá většina jejich soupeřů, a krajské kolo s přehledem vyhrála. Moc děkujeme za skvělou reprezentaci školy a přejeme mnoho úspěchů v kole národním!
Viktor Ježek

Celostátní kolo SOČ nás letos nemine ani v oboru 02 - fyzika

Napsal uživatel jezek dne 11.05.2021 - 13:29

V úterý 11. května se konal druhý den maratonu krajských přehlídek SOČ (Středoškolské odborné činnosti). Mimojiné byla na pořadu dne i oblíbená fyzika, v níž jako jeden ze sedmi soutěžících reprezentoval Jarošku i Vojtěch Stránský (3.A) s prací nazvanou Problematika měření velikosti ohniska rentgenky radiochromickým filmem.

Jaderná maturita v JE Dukovany letos proběhla online formou

Napsal uživatel jezek dne 11.05.2021 - 13:20

Letošní ročník Jaderné maturity Dukovany proběhl mimořádnou - vlastně pro tento rok typickou - online formou. Vzhledem k této nové formě kolegové z ČEZu přikročili k redukci obsahu na dvoudenní virtuální stáž, během které se účastníci dozvěděli spousty nových informací z primárního, sekundárního i terciárního okruhu elektrárny. Zároveň se účastníci seznámili i s psychologickým pracovištěm ČEZu a s nároky, které si tato společnost klade na své budoucí zaměstnance. A že jich není málo!

Krajské kolo SOČ oboru 01 - matematika Jaroška bezkonkurenčně ovládla

Napsal uživatel jezek dne 10.05.2021 - 19:56

Hned první den krajských kol obhajob SOČ přinesl velmi očekávaný souboj Jarošky a ostatních škol v oboru 01 - matematika. Nakonec se do krajských kol probojovalo 7 velmi nadstandardních a vysoce odborných prací, z nichž 4 byly od autorů z našeho ústavu. A jak jsme v konkurenci řečkovického a židlochovického gymnázia dopadli? Posuďte sami, ale raději si ke čtení následujících řádků sedněte a pořádně se opřete :-)

Krajské kolo SOČ z chemie přineslo zlatou medaili pro Jarošku

Napsal uživatel jezek dne 10.05.2021 - 19:48

V pondělí 10. května začal týdenní maraton krajských kol Středoškolské odborné činnosti v celkem 18 kategoriích. Jaroška má mnohanásobné zastoupení hned v několika kategoriích a jak se ukázalo již první den - práce postoupivší do krajských kol jednotlivých kategorií mají velmi vysokou úroveň.