Zlatý úspěch v soutěži IOAA Jr

Napsal uživatel marba dne 01.11.2023 - 22:32

Studentka naší školy Anita Vaceková (1. A) se zúčastnila mezinárodní olympiády IOAA Jr (International Olympiad on Astronomy and Astrophysics for Juniors) v přístavním městě Volos v centrální části Řecka. A získala zde nejvyšší ocenění ve své kategorii – zlatou medaili.

ioaajr-01

Soutěže se zúčastnili junioři ze 14 zemí světa, včetně tradičně nejúspěšnějších v tomto oboru, jako jsou Thajsko, Čína nebo Indie. Na programu bylo čtyřhodinové teoretické kolo testující znalosti astrofyziky, dále slepá mapa severní i jižní oblohy a pozorování s dalekohledy, které nakonec kvůli nepřízni počasí proběhlo ve dne, kdy účastníci hledali pozemské objekty.

Anitě gratulujeme a vážíme si toho, že reprezentuje naši školu.

ioaajr-02

ioaajr-03

ioaajr-04