Předmětové komise

Aktuální zprávy všech předmětových komisí na škole. Pokud si přejete zobrazení zpráv jen od jedné konkrétní předmětové komise, klikněte si na název komise v navigační nabídce vlevo.

Na RF v šachu jsme v kategorii SŠ vybojovali 3. místo

Ve dnech 20. a 21. června 2017 proběhlo ve Zlíně republikové finále v šachu. V kategorii 6. a 9. tříd obsadili naši mladí šachisté ve složení David Barák 2.bg, Petr Glozar 1.ag, Olga Dvořáková 2.bg, Vilém Faja 1.ag a Filip Nezval 1.bg krásné 8. místo. V kategorii SŠ bylo naše družstvo úspěšnější a obsadilo 3. místo. O tento výsledek se postarali Adam Dvořák 3.A, Radek Zeman 3.A, Tadeáš Boček 4.A a Radek Zabloudil z 1.A.

Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy!

Republikové finále středních škol v plážovém volejbalu ovládli bratři Sedlákovi

V pátek 16. června se sešlo na pražském Strahově 18 dvojic, aby ve velice proměnlivém počasí bojovaly o vítězství v republikovém finále středních škol v plážovém volejbalu. Turnaj zahájil nedávno zvolený předseda volejbalového svazu Marek Pakosta. V chlapecké kategorii byli nejlepší studenti naší školy Jiří a Daniel Sedlákovi.

Ocenění matematických talentů

Dne 6. 6. 2017 proběhl v Senátu Parlamentu ČR akt, při němž byli oceněni studenti, kteří letos při nepovinné zkoušce Matematika+ ztratili nejvýše jeden bod. V celé republice se podařilo tohoto výborného výsledku dosáhnout pouze jedenácti studentům, přitom plný počet bodů získali jen tři z nich. Ti pak byli pozváni ke slavnostnímu předání diplomů do Valdštejnského paláce. S potěšením oznamujeme, že mezi zmíněnými studenty byli hned tři čerství absolventi našeho gymnázia – Jan Vondruška a Ronald Luc ze třídy 4.A a Anna Řechtáčková ze třídy 4.B.

Národní kolo Ekonomické olympiády

Slavnostní finále 1. ročníku Ekonomické olympiády se uskutečnilo v reprezentativních prostorách České národní banky 30. května 2017. Za Jarošku ve finále soutěžili studenti 4. ročníků Filip Chen a Karel Čančara, kteří postoupili z 2. a 3. místa v krajském kole. V základním kole se utkalo 38 nejlepších soutěžících z celé České republiky.

Popřej Jarošce ke 150. narozeninám

Naše škola letos slaví 150. výročí svého založení. Popřejte Jarošce originálním způsobem. Vymyslete narozeninová přání, která budou jezdit celým Brnem.

plakát

Úspěchy studentů v beach volejbalu

V pátek 2. 6. 2017 se konal na Sokolském koupališti v Brně krajský přebor v beach volejbalu středních škol, do kterého postoupily z městského kola dva týmy z našeho gymnázia.

Družstvo dívek, které hrálo ve složení Martina Lepková (2.A) a Jana Chudíková (2.C), se umístilo na bronzovém třetím místě. V týmu chlapců hrálo sourozenecké duo Daniel Sedlák (čerstvý absolvent) a Jiří Sedlák (2.A). S přehledem si poradili se soupeři a svůj um zúročili i ve finálovém zápasu s týmem Gymnázia Šlapanice.

Úspěch studentů na Bězích brněnské mládeže

Ve čtvrtek 18. 5. 2017 se studenti nižšího gymnázia umístili ve finále velmi těžkého závodu Běhy brněnské mládeže na druhém místě.

Byl to krutý boj celkem ve čtyřech závodech. Studenti si zaslouží velkou pochvalu. Soutěžící reprezentovali naše gymnázium ve 4 kategoriích – primy, sekundy, tercie a kvarty. A všichni byli úžasní! Děkujeme.

Zuzana Kučerová

Úspěch v biologické olympiádě kategorie C

Studentka Hana Slámová ze třídy 4.bg se ve středu 16. 5. 2017 umístila v krajském kole biologické olympiády kategorie C na nádherném 1. místě. Gratulujeme!

Putování s donem Quijotem – workshop pro studenty španělštiny

Ve čtvrtek 27. dubna se studenti španělštiny na 90 minut ponořili do světa dobrodružství dona Quijota, kterého všichni známe jako horlivého čtenáře rytířských románů, snílka a bláznivého dobrodruha. Workshop připravili studenti Ústavu románských jazyků a literatur Masarykovy univerzity a proběhl na půdě Moravské zemské knihovny.

Úspěchy v městském kole biologické olympiády

Dne 20. 4. 2017 proběhlo městské kolo biologické olympiády kategorie C, do kterého postoupily dvě studentky nižšího gymnázia ze třídy 4.bg a obě zde obsadily krásná místa.

Hana Slámová se umístila na 1. místě a Anna Blahová se umístila na 3. místě. Obě postupují do krajského kola a my jim ze srdce ke skvělému výkonu gratulujeme.