Předmětové komise

Aktuální zprávy všech předmětových komisí na škole. Pokud si přejete zobrazení zpráv jen od jedné konkrétní předmětové komise, klikněte si na název komise v navigační nabídce vlevo.

Biologická olympiáda na nižším gymnáziu

V úterý 5. prosince bylo završeno zápolení studentů nižšího gymnázia v biologické olympiádě kategorií D a C. Celkový počet účastníků byl opravdu rekordní: 112 řešitelů.

V kategorii D se účastnilo 67 řešitelů. První místo obsadil Richard Materna ze třídy 2.ag, druhý byl Tomáš Sláma ze třídy 1.bg.

V kategorii C se utkalo 45 studentů. Vítězem se stala Alena Chvátilová ze třídy 3.ag, druhé místo obsadila Barbora Konečná ze třídy 3.bg.

Všem čtyřem studentům gratulujeme k postupu do dalšího kola, ve kterém jim přejeme mnoho úspěchů.

organizátor Zuzana Kučerová

Přírodovědný kroužek na nižším gymnáziu – pitva kapra 7. prosince

Studenti nižšího gymnázia se podrobně seznámili při pitvě s anatomií naší nejznámější ryby. Mikroskopem si pak mohli prohlédnout kapří šupiny z postranní čáry.

Zuzana Kučerová

Volejbalové středoškolky

Dne 30. 11. 2017 se v hale gymnázia konala finálová skupina městského kola ve volejbalu dívek (kategorie VI.B – rok narození hráček 2000–2003). Do finálové skupiny postoupila vítězná družstva ze 3 základních skupin: OA Kotlářská, Gymnázium tř. Kpt. Jaroše a Gymnázium Křenová. Všechny zápasy finálové skupiny proběhly ve sportovním duchu s řadou kvalitních útočných a obranných akcí. Naše hráčky se umístily na 2. místě za OA Kotlářská, třetí příčku obsadilo Gymnázium Křenová. Volejbalistkám z Jarošky gratuluji k umístění.

Středoškolský atletický pohár

V době příprav Oslav 150 se konaly dvě významné, sportovní akce mezi brněnskými středními školami, ze kterých studenti našeho gymnázia přivezli několik vítězství. Koncem měsíce září se družstvo atletek a atletů zúčastnilo okresního kola Středoškolského atletického poháru v areálu VUT, Pod Palackého vrchem. Po napínavých závodech, s řadou kvalitních výkonů, si obě družstva převzala poháry pro vítěze a prvním místem zajistila postup do krajského finále v Břeclavi.

Krajské finále v Břeclavi se opět vydařilo, v náročné konkurenci závodníků ostatních středních škol, si atleti odváželi zpět do Brna stříbrné medaile za 2. místo v kategorii dorostenek a bronzové medaile v kategorii dorostenců za 3. místo.

Krajské finále 2017 v Břeclavi

Den přírodních věd

Ve středu 11.10. se konal Den přírodních věd v ZOO, kterého se účastnily tři týmy z nižšího gymnázia. Tým ze 4.bg – Anna Buchníčková, Martin Marinov, Štěpán Kučera – se umístil na 2. místě a další dvě družstva (Antonín Sekerka, Jakub Hartman, Michal Kadeřábek, 4.ag; Veronika Křižáková, Barbora Pokludová, Jan Samek, 4.bg) se umístila na 7. – 8. místě, což je z 99 družstev opravdu vynikající výkon. Celkově bylo Gymnázium na tř. Kpt. Jaroše v počtu dosažených bodů vyhlášeno jako nejúspěšnější škola v Brně!!! Ať žije 150letá Jaroška!

Úspěch na ekologické olympiádě

Naše družstvo ve složení Kateřina Bartlová, Zuzana Markesová a Viktor Materna (všichni z 2.A) obsadilo v krajském kole ekologické olympiády výborné 2. místo. Děkujeme za dobrou reprezentaci školy!

Na RF v šachu jsme v kategorii SŠ vybojovali 3. místo

Ve dnech 20. a 21. června 2017 proběhlo ve Zlíně republikové finále v šachu. V kategorii 6. a 9. tříd obsadili naši mladí šachisté ve složení David Barák 2.bg, Petr Glozar 1.ag, Olga Dvořáková 2.bg, Vilém Faja 1.ag a Filip Nezval 1.bg krásné 8. místo. V kategorii SŠ bylo naše družstvo úspěšnější a obsadilo 3. místo. O tento výsledek se postarali Adam Dvořák 3.A, Radek Zeman 3.A, Tadeáš Boček 4.A a Radek Zabloudil z 1.A.

Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy!

Republikové finále středních škol v plážovém volejbalu ovládli bratři Sedlákovi

V pátek 16. června se sešlo na pražském Strahově 18 dvojic, aby ve velice proměnlivém počasí bojovaly o vítězství v republikovém finále středních škol v plážovém volejbalu. Turnaj zahájil nedávno zvolený předseda volejbalového svazu Marek Pakosta. V chlapecké kategorii byli nejlepší studenti naší školy Jiří a Daniel Sedlákovi.

Ocenění matematických talentů

Dne 6. 6. 2017 proběhl v Senátu Parlamentu ČR akt, při němž byli oceněni studenti, kteří letos při nepovinné zkoušce Matematika+ ztratili nejvýše jeden bod. V celé republice se podařilo tohoto výborného výsledku dosáhnout pouze jedenácti studentům, přitom plný počet bodů získali jen tři z nich. Ti pak byli pozváni ke slavnostnímu předání diplomů do Valdštejnského paláce. S potěšením oznamujeme, že mezi zmíněnými studenty byli hned tři čerství absolventi našeho gymnázia – Jan Vondruška a Ronald Luc ze třídy 4.A a Anna Řechtáčková ze třídy 4.B.

Národní kolo Ekonomické olympiády

Slavnostní finále 1. ročníku Ekonomické olympiády se uskutečnilo v reprezentativních prostorách České národní banky 30. května 2017. Za Jarošku ve finále soutěžili studenti 4. ročníků Filip Chen a Karel Čančara, kteří postoupili z 2. a 3. místa v krajském kole. V základním kole se utkalo 38 nejlepších soutěžících z celé České republiky.