Jaroška bude mít tři želízka v ohni ústředního kola České lingvistické olympiády

Napsal uživatel jezek dne 22.02.2023 - 11:00

Studenti Jarošky se lingvistické olympiády zúčastňují již devátým rokem a zatím se vždy probojovali do ústředního kola. Na tuto tradici navázali i letos. Vše ale pěkně popořádku...

Do školních kol se přihlásilo celkem 2359 soutěžících, mezi nimi i 21 jarošáků ze všech čtyř ročníků. Pouze 207 studentů se však dostalo do regionálních kol. Těší nás, že mezi nimi byli i Jana Chaloupková (3.C, vítězka našeho školního kola), Ondřej Zatloukal (2.B), Hana Chvátilová (2.B), Alena Chvátilová (4.A), Antonie Kynčlová (2.D) a Antonín Maloň (3.A). Tato skupina se v pátek 27. 1. vypravila do Olomouce bojovat o postup do ústředního kola.

Na Filozofické fakultě v Olomouci naše šestice zápolila se severní sámštinou z ugrofinské větve, jazykem trio z karibské oblasti, romštinou, různými variantami švýcarské němčiny a etiopským písmem ge´ez. Máme velkou radost, že mezi 53 nejúspěšnějšími, kteří postupují do ústředního kola, jsou i Alena Chvátilová (6. místo v regionálním kole), Ondřej Zatloukal a Antonín Maloň. Upřímně gratulujeme, děkujeme za skvělou reprezentaci Jarošky a 15. dubna, kdy se uskuteční ústřední kolo v Praze, budeme držet palce.

Autorka: Martina Literáková