Florbalisté z Jarošky postupují do republikového finále!

Napsal uživatel marba dne 06.02.2023 - 11:31

Tým z našeho gymnázia uspěl v regionálních kolech soutěže Subterra Cup organizované Českým florbalem a kvalifikoval se mezi 16 nejlepších školních týmů v republice! V březnu tak zabojuje o účast v bojích o medaile.

Florbalový tým Jarošky 2023

Florbal má na Jarošce bohatou a úspěšnou historii. Jaroškou prošlo mnoho výborných hráčů a reprezentantů, z nedávných absolventů jmenujme třeba juniorského mistra světa Petra Koláčného. Tito hráči také Jarošku dříve dovedli k prvnímu místu na Mistrovství republiky. 

Nyní je florbal na naší škole opět na vzestupu. Vytvořil se velmi silný tým se širokým kádrem, který se na soutěže připravuje pravidelnými tréninky. Letos se sešla jak florbalově, tak osobnostně velmi dobrá parta. Tým ve složení Vojtěch Dolíhal, Vojtěch Frank, Ondřej Fritz, Vojtěch Haleš, Milan Hradil, Adam Hudec, Marek Jedlička, Jan Karafiát, Tobiáš Keznikl, Tomáš Macháček, Ondřej Málek, Michal Možný, Patrik Navrátil, Jakub Vařecha, Jan Věchet a Adam Zukal nenašel v Jihomoravském kraji konkurenci.

Prvním kolem, hraným v prosinci, prošla Jaroška bez větších problémů. Základní skupinu ovládla s dvěma výhrami a skóre 7:2. Ve vyřazovací části náš tým převálcoval Mojmírák 8:2 a ve finále 1. kola po jistém výkonu porazil Kotlářskou 2:1. Kvalifikoval se tak do krajského finále, tedy mezi osmičku nejlepších škol v regionu.

V krajském finále museli hráči přepnout na vyšší rychlostní stupeň. Ve skupinové části postupně porazili Merhautovu, Blansko a Šlapanice a v posledním utkání je čekal přímý souboj o postup do finále krajského kola se Znojmem. K vidění byl velmi napínavý zápas, který nakonec skončil remízou 2:2. Díky lepšímu skóre však postoupila Jaroška, kterou ve finále vyzval rival ze Sokolské. Kamarádské vazby musely stranou, přímý souboj o postup mezi elitu v republice nabídl velmi tvrdou, ale férovou a hezkou hru. Po základní hrací době na světelné tabuli svítil stav 1:1, rozhodnout tak musely nájezdy. V nich byla Jaroška díky trefám Jedličky a Vařechy a skvělému Málkovi v brance úspěšnější.

Náš tým se tak kvalifikoval mezi 16 nejlepších školních družstev v Česku. Koncem března se utká s dalšími vítězi z ostatních regionů a popere se o účast ve finálových bojích. Ty se odehrají v pražské O2 Areně v rámci Superfinále florbalu. O motivaci je tak postaráno. 

Za zmínku stojí také úspěchy dívčího družstva, které též vyhrálo první kolo. V krajském finále chtěly florbalistky z Jarošky navázat na své spolužáky, avšak to se jim bohužel nepodařilo. Po dvou výhrách ve skupině nestačily ve finále na Šlapanice a musely se spokojit s druhým místem. Avšak titul vicemistryně kraje také nezní špatně, gratulace!

Děkuji všem hráčům za skvělé výkony a panu řediteli za jeho podporu sportu na škole!

Autor: Jakub Hanák, trenér