Jak jsme na tom s angličtinou

Napsal uživatel marba dne 16.01.2023 - 13:34

V tomto školním roce se studenti Jarošky poprvé zúčastnili mezinárodní soutěže Best in English. Celkem 11 statečných z vyššího gymnázia změřilo své síly s mladými lidmi z celé Evropy.

Při online testování zaměřeném na znalosti gramatiky, slovní zásoby a porozumění čtení a poslechu během 60 minut ukázali, že na výsledky svého dosavadního snažení v angličtině mohou být hrdi. V konkurenci cca 22 800 účastníků ze 709 škol se nejlépe umístily Kateřina Chroncová ze 3.C a Hana Trubačíková z 2.A. Katka soutěžila ve speciální kategorii pro studenty, kteří dlouhodobě pobývali v zahraničí, a obsadila se svým výkonem 93 bodů za 46 minut v mezinárodním žebříčku 56. místo. Hanka získala 101,5 bodu během 59 minut a umístila se na 300. pozici. Oběma gratulujeme ke krásnému výsledku. Blahopřejeme i ostatním účastníkům a děkujeme všem za vzornou reprezentaci školy.

Je možné, že někteří z těchto studentů zpečetí své studijní úsilí složením mezinárodní nebo maturitní zkoušky z angličtiny, případně se vydají na studijní či pracovní dráhu do zahraničí. Přejeme jim hodně úspěchů v dalším životě, nejen s angličtinou.

Autorka: Mgr. Karla Vomelová