Jaderná a distribuční maturita Jarošáků v provozech skupiny ČEZ,a.s.

Napsal uživatel jezek dne 22.11.2022 - 22:50

Na Jarošce lze skládat maturitu nejen "klasickou", ale pro fajnšmekry energetiky lze složit i maturitu jadernou a distribuční. Tyto akce pro nás - partnerskou školu skupiny ČEZ, a.s. - připravují pracovníci toho největšího výrobce elektřiny v naší zemi.

Obě maturity mají stejný - třídenní průběh. Konají se v prostorách firmy ČEZ (jaderná v JE Dukovany a distribuční hned na třech místech v republice - Kladno, Hradec Králové a Ostrava - my, kovaní Moravané, samozřejmě volíme Ostravu - srdce rudé - město mezi městy - hořké moje štěstí). Pečlivě vybraní studenti předmaturitních ročníků se každodenně dostavují na dopolední, ryze odborné  přednášky a po obědě pak navštěvují jinak nepřístupné výrobní prostory ČEZ.

Jaderná maturita pak končí i znalostním testem, po kterém je vyhlášen zlatý, stříbrný a bronzový král Jaderné maturity. V letošním roce jsme vypálili všem ostatním zúčastněným školám rybník až na úplné dno, neb jsme všechna tři ocenění získali pro Jarošku. Bronzovým králem se stal Marek Přibyl (letošní 4.D - v době soutěže 3.D), stříbrným králem Daniel Nilaš (4.B-3.B) a absolutním vítězem a zlatým králem pak Lukáš Kycl (4.A-3.A).

Děkujeme všem zúčastněným žákům za vzornou reprezentaci školy a v letošním roce již pečlivě vybíráme jejich o rok mladší následovníky! S pozdravem jádru zdar a uranu zvlášť se loučí Viktor Ježek, koordinátor spolupráce ČEZ s naší školou a autor tohoto článku