Wales 2022

Napsal uživatel marba dne 03.10.2022 - 13:29

V druhé polovině září se 46 studentů s profesorkami Kubitovou a Zvolskou vypravilo na poznávací zájezd do Walesu. I přes brzký ranní odjezd a dopravní komplikace na německé dálnici jsme se nalodili na trajekt společnosti P&O ve francouzském Calais. Po krátké zastávce v katedrále v Canterbury jsme ve večerních hodinách dorazili do anglického Chesteru, který se nachází jen kousek od hranic Walesu. Zde na nás již čekaly hostitelské rodiny.

Krátkým přejezdem do severního Walesu jsme první dva dny poznávali jeho historii a přírodní krásy; Hrad Caernarfon, vesnici s druhým nejdelším názvem na světě Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch a maják u pobřeží ostrova Holy Island.

V jižním Walesu jsme se poté zastavili v muzeu uhelného dolu Big Pit, navštívili jsme hrad Chepstow a klášter Tintern Abbey. Ke konci pobytu nás ještě čekala města Cardiff a Bristol. Jeden den jsme strávili v malebném prostředí národního parku na poloostrově Gower. Během procházky po útesech jsme dvěma minutami ticha uctili památku zesnulé královny Alžběty II. Pláž Rhossili lákala některé odvážlivce ke koupání. V bezpečné vzdálenosti od medúz si několik studentů zaplavalo ve vodě Irského moře.

Na zpáteční cestě nás v Bristolu čekala zastávka na parníku SS Great Britain s ukázkou dobové techniky, vybavení a kostýmů. Na kontinentu jsme se zastavili u Atomia v Bruselu a pak už spěchali domů. Do Brna jsme se vrátili v brzkých ranních hodinách. Dovezli jsme si mnoho krásných vzpomínek umocněných příznivým počasím, které nás provázelo po celou dobu zájezdu.

Autoři: Patrik Košťál, Dominik Švancara, Filip Smíšek, Jan Zářecký, Michael Švehla, Šimon Hohl 4.A a Mgr. Sylva Zvolská