Mezinárodní kolo České lingvistické olympiády s Ondřejem Peterkou

Napsal uživatel marba dne 03.10.2022 - 13:21

Jak jsme Vás již informovali, Ondřej Peterka (absolvent 2022) si v ústředním kole ČLO opět vybojoval účast v mezinárodním lingvistickém klání. Více již přímo Ondra:

"Na konci července jsem se zúčastnil devatenáctého ročníku Mezinárodní lingvistické olympiády, kterou letos hostil ostrov Man - malá, ale velice nezávislá a pozoruhodná část Spojeného království. Česko tentokrát reprezentovali ještě tři studenti z jiných škol: Martin Dedek; Matouš Čapka, který v individuální soutěži obdržel čestné uznání; Matouš Šafránek, který vyhrál stříbrnou medaili. Jako tým jsme vysoutěžili rovněž čestné uznání. Během týdenního pobytu jsme měli kromě účasti na soutěžích možnost navázat kontakt se zahraničními vrstevníky a poznat bohatou manskou kulturu, např. jsme se svezli parním vlakem, který zde funguje jako běžný dopravní prostředek. Stejně jako vloni jsem si tuto akci moc užil. Účastníci příštího ročníku by měli zavítat do Bulharska, tak neváhejte a probojujte se tam :-)."

A protože Ondra v květnu úspěšně odmaturoval, alespoň na dálku mu ještě jednou děkujeme za skvělou reprezentaci Jarošky a přejeme mu hodně radosti a úspěchů nejen ve studiu.

Autorka: Martina Literáková