Z exkurze kvartánů do Anglie

Napsal uživatel kyasova dne 07.10.2019 - 12:13

I tento rok se vydalo 42 kvartánů na již tradiční exkurzi do Velké Británie.

 

Autobusem jsme projeli mnoho států, v Lucembursku měli i delší zastávku v hlavním městě. Po plavbě na trajektu jsme se pak konečně ocitli na britské půdě. Od překrásné vesničky Barnstaple nás dělil už jen zbytek dne, strávený například u mohutného Stonehenge!
Po dvojicích jsme žili v různorodých hostitelských rodinách, díky nimž jsme mohli nasáknout pravou místní atmosféru a kulturu. Pět dnů jsme se učili angličtině lekcemi v budově SOL (Sharing One Language) a projížděli převážně vesničky severního Devonu. Podívali jsme se třeba do vesnice Appledoor, kde jsme mimo jiné byli na výstavě o druhé světové válce. Na ní jsme se mohli paradoxně podívat třeba na zbraně z Brna, ale také na spousty tehdejších hraček, fotek a precizních modelů.
Nebo jsme jeli až do vzdáleného Cornwallu, kde jsme zhlédli zříceninu hradu Tintagel. Prošli jsme nádherným muzeem o králi Artušovi a nafotili hromady výhledů na oceán a útesy. Nebo ve vesničkách Lynton a Lynmouth – tam jsme se projeli na nejstrmější vodou poháněné železnici na světě!
Ke konci exkurze jsme zažili ještě slavný Family day (den celý s hostitelskou rodinou), který každý prožil trochu jinak. A pak už nám zbývala jen cesta domů. Samozřejmě jsme se po cestě nezapomněli podívat na známý Londýn, který jsme poctivě prošli pěšky. Viděli jsme mnoho monumentů, z nichž byl pod lešením naštěstí jen Big Ben.
Myslím, že bych mluvil za všechny, kdybych celou akci prohlásil za velký úspěch. Osobně můžu tento vzácný zážitek doporučit všem budoucím kvartám!

                                                      Článek: Antonín Maloň, 4.ag

                                                      Fotografie: Ondřej Šimíček, 4.bg