Návštěva z USA na Jarošce

Napsal uživatel vomelova dne 22.05.2019 - 17:50

Naše škola letos začátkem května přivítala v Brně hosty ze své partnerské školy South Kent School z Connecticutu. Skupinu tvořilo 8 studentů a 2 dospělí jako pedagogický dozor. Pro většinu účastníků to byla jejich první cesta do Evropy. Snažili jsme se připravit pro ně takový program, aby si návštěvu nejen užili a poznali různá zajímavá místa, ale abychom je například také inspirovali k dalšímu samostatnému poznávání krás nejen naší země.

Nejprve jsme hosty seznámili s naší školou, jejíž prohlídku jsme si zpestřili společným cvičením jógy pod vedením amerického kolegy, pana Beera. Odpoledne jsme jim pak ukázali nejdůležitější památky v centru Brna. V dalších dnech jsme se vydali o něco dále. Kromě plavby po Brněnské přehradě a prohlídky hradu Veveří jsme absolvovali i prohlídky dvou hlavních měst, Prahy a Vídně. Navzdory nepřízni počasí jsme mohli obdivovat krásy Pražského hradu a dalších památek Královské korunovační cesty (Karlův most, orloj na Staroměstském náměstí). Ve Vídni jsme si prohlédli katedrálu, prošli se centrem a kochali se krásou majestátních paláců, mj. Hofburgu. Jelikož je v South Kent School kladen důraz také na sportovní aktivity, zařadili jsme do programu dvě dopoledne plná pohybu – program v lanovém centru na Lesné a míčové hry ve sportovním areálu v Jundrově. Netrávili jsme společně čas pouze ve městech, vydali jsme se i na výlet do Moravského krasu. Tam jsme si prohlédli Punkevní jeskyně, jak na suchu po svých, tak z paluby lodičky na podzemní řece. Kromě organizovaného programu celé skupiny měli účastníci také volno, které trávili s rodinami našich studentů. Obětaví rodiče se jim postarali o jedinečné zážitky např. na golfovém hřišti, při výletech do Bratislavy, na cestách do zámků v Boskovicích a v Lednici. Doufáme, že tato akce přispěla nejen k poznání jiných kultur a procvičení anglického jazyka, ale také k navázání nových přátelských vztahů, které budou pokračovat i dávno poté, co jsme si zamávali na rozloučenou.