Jaroška má mistra světa!

Napsal uživatel marba dne 15.05.2019 - 19:32

Petr Koláčný

Petr Koláčný
ročník: 2000 – 4.C
výška: 185 cm
hmotnost: 77 kg
zájmy: NHL, Play Station
přezdívka: Peťa


Sportovní kariéra Petra Koláčného je spojena s florbalovým klubem Bulldogs Brno. Již od kategorie mladších žáků byl vždy dominantním typem, který své vrstevníky v týmu a protihráče převyšoval mimořádným talentem.

Na svém kontě má z mládežnického období bronz a stříbro z Mistrovství republiky mladších žáků a bronz z Mistrovství republiky starších žáků.

Postupně se Petr prosadil až do extraligového týmu mužů Bulldogs Brno, kde patří ke klíčovým hráčům.

Po příchodu na Jarošku pokračoval v roli lídra také u školního týmu – ale vždy jako skromný a přátelský kluk směrem k ostatním spoluhráčům. Jen za poslední sezónu se naše škola stala mistrem města Brna, Jihomoravského kraje, vyhráli jsme 10. ročník o Putovní pohár hejtmana Jihomoravského kraje, kvalifikaci o postup na Mistrovství České republiky a v Jindřichově Hradci se stali čtvrtým nejlepším týmem v rámci republiky. Petr Koláčný má na tomto úspěšném tažení lví podíl.

Ovšem ten největší úspěch v jeho dosavadní kariéře přichází v kanadském Halifaxu, kde s juniorským reprezentačním týmem získává pro Českou republiku zlatou medaili na mistrovství světa a ve finálovém utkání poráží famózní tým Švédska 8:2! Jde o první zlato v historii českého florbalu v rámci všech věkových kategorií.

Ivan Hlásenský