Fyzikální přednáška skupiny ČEZ pro třeťáky

Napsal uživatel jezek dne 31.03.2019 - 17:54

 Naše gymnázium (jako jediné brněnské) je již dlouhá léta partnerskou školou skupiny ČEZ, a.s. Musíme tedy plnit jisté povinnosti vůči ČEZu (mimochodem velmi příjemné, jako jsou např. návštěvy třeťáků v ostrém provozu jaderné elektrárny Dukovany včetně exkurzí do strojoven či úložišť jaderného odpadu), ale také čerpáme od ČEZu jisté výhody. K těm hlavním patří "nadstandardní" možnosti uplatnění našich absolventů ve skupině ČEZ,a.s.

O všech těchto možnostech k nám pravidelně jezdí referovat HR manažerka ČEZ, a.s., paní Linda Navrátilová (za katedrou vlevo), a s sebou si přivádí našeho absolventa Roberta Kratochvíla (4.D, 2006, RNDr. Koláčný), který se postupně vypracoval na operátora sekundáru třetího bloku a postupně povyšuje výš a výš.

Náplní dvouhodinového setkání těchto dvou výrazných osobností JE Dukovany s našimi třeťáky (vybranými zájemci o energetiku) byla jednak Lindina prezentace skupiny ČEZ, a.s. (velmi poutavá a navíc včetně soutěže o věcné ceny), a jednak Robertova přednáška na téma Jaderné havárie a jejich klasifikace. 

Studenti pak také byli seznámeni se všemi možnými soutěžemi, které pro ně ČEZ připravuje. Tou nejvýznamnějsí je třídenní Jaderná maturita, které se jako škola pravidelně účastníme a z níž si nezřídkakdy odnášíme titul pro Krále Jaderné maturity (vzpomeňme jen poslední dva – Matyáše Krupu, abs. 2019 či Antonína Baďuru, abs. 2017).

Pro letošní ročník JM byla naší škole přidělena čtveřice míst pro třeťáky, které doplní jako pátý účastník nehrající kapitán Viktor Ježek. Přejeme našim vybraným soutěžícím, aby se jim během Jaderné maturity dařilo tak jako jejich předchůdcům. Termín 10.–12. 4. 2019 je zatraceně blízko...