Naši běžci postoupili na republikové finále v přespolním běhu

Napsal uživatel jadva dne 14.10.2015 - 23:01

Ve čtvrtek 1. října 2015 se konal v Lužánkách okresní středoškolský přebor v přespolním běhu. Z našeho gymnázia se účastnily 4 týmy ve 4 kategoriích. Dívky běžely trať dlouhou 3 km, chlapci 4,5 km.

Družstvo dívek kategorie VI.B (mladší) se umístilo na 2. místě. Nejlépe z tohoto družstva běžela Ema Chocholáčová (4.bg) s časem 11:48, která proběhla cílem jako třetí závodnice z 28 startujících běžkyň. V kategorii V (starší) se družstvo dívek umístilo na 4. místě. Nejlepšího času 12:54 dosáhla Kateřina Bžatková (4.A), která doběhla ze 46 závodnic na desáté pozici.

Družstvo chlapců kategorie V (starší) se umístilo na 2. místě s nejlepším závodníkem Ondřejem Šancou (4.A) na 3. místě z 65 závodníků. Ondřej dosáhl času 15:15.

V kategorii VI.B se našemu družstvu podařilo zvítězit a zajistit si tak postup do krajského kola. V krajském kole, které se konalo 8. 10. 2015 v Hodoníně, se tomuto družstvu podařilo navázat na předchozí úspěchy, opět zvítězit a zajistit si tak postup na republikové finále. Nejlepším naším závodníkem v okresním kole byl Jan Priessnitz (3.A), který se umístil na 2. místě z 28 závodníků s časem 16:15. V krajském kole se Honzovi podařilo zvítězit s časem 16:02. Na 2. místě se umístil Jan Král (2.A) s časem 16:12.

Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci školy.