Ježíšek zabodoval!

Napsal uživatel Anonym (neověřeno) dne 01.06.2015 - 12:42

V úterý 26. 6. se redakce časopisu Ježíšek to není zúčastnila vyhlášení soutěže školních časopisů, kam se náš plátek hrdě vydal změřit síly s konkurencí. Vyhlášení proběhlo v budově Asociace středoškolských klubů ČR na Malinovského náměstí.

Než jsme se ale dozvěděli, jak si stojíme, čekaly na nás dvě přednášky. Rady a poznatky Lenky Waschkové-Císařové ze Syndikátu novinářů zněly opravdu chytře, ale protože se několika časopisům už dříve vymstily, vyvolaly celkem bouřlivou hádku. Přednáška druhá pak byla z dílny KJM na téma fenomén samizdat. Ta je i jednou z letošních akcí předmětových komisí a navazuje na stejnojmennou výstavu, kterou jste si v knihovně možná prohlédli. Bohužel pro ty, které téma nezajímá, nebyla moc přínosné, protože vyprávění bylo dost monotónní a uspávající. Spokojeni nebyli ani nadšenci samizdatu, jelikož ti se vesměs nedověděli nic nového. Skvělé ovšem bylo prohlížet si časopisy poslané na ukázku. Kdo z vás může říct, že listoval Voknem nebo časopisem, který na škole vydával Bohuslav Sobotka?

Závěrem jsme se konečně dočkali i vyhlášení. Náš novopečený Ježíšek si vybojoval třetí místo mezi léty prověřenými matadory, a tak nejen nezklamal, ale dokonce postoupil do celostátního kola! Děkujeme všem, kdo časopisu Ježíšek to není drželi pěsti, pokračujte v tom prosím i nadále. A pokud jste v sobě objevili psavce nebo třeba typografické střevo, nebojte se k nám přidat :)