Úspěchy našich studentů v krajském kole SOČ

Napsal uživatel Anonym (neověřeno) dne 16.05.2015 - 10:08

Dne 14. 5. 2015 se na našem gymnáziu konalo krajské kolo Středoškolské odborné činnosti (SOČ). Do tohoto kola postoupilo z naší školy celkem 8 soutěžících. Dva z oboru Matematika, a po jednom  v oborech Chemie, Pedagogika, psychologie, sociologie a problematika volného času, Teorie kultury, umění a umělecké tvorby filozofie, Politologie a ostatní humanitní a společenskovědní obory, Historie a Informatika.

Naši studenti vybojovali celkem tři první místa. Michaela Jakešová z oboru Chemie s prací Analýza potravin hmotnostní spektrometrií MALDI-TOF, Pavlína Borská z oboru Pedagogika, psychologie, sociologie a problematika volného času s prací Závislost na sociální síti facebook a Kateřina Vaňková v oboru Filozofie, politologie a ostatní humanitní a společenskovědní obory s prací Teorie her v politice.

Dále vybojovali dvě druhá místa Vojtěch Suchánek v oboru Matematika s prací Důkaz velké Fermatovy věty pro n=3 a Mikoláš Stuchlík v oboru Informatika s prací Aplikace pro rozpoznávání hematomu v prostředí iOS.

Martina Vašíčková obsadila třetí místo v oboru Teorie kultury, umění a umělecké tvorby s prací Politické a společenské alegorie v literatuře pro děti a mládež.

Všem zúčastněným studentům, kteří v SOČ vynikajícím způsobem reprezentovali školu, děkujeme a těm, kteří postoupili do celostátního kola, přejeme mnoho úspěchů!