Beseda s izraelským velvyslancem

Napsal uživatel marba dne 01.04.2015 - 22:50

V pondělí 23. března 2015 v dopoledních hodinách se v aule naší školy konala beseda s velvyslancem státu Izrael - panem J E Gary Korenem. Akce probíhala v anglickém jazyce a mohli se jí zúčastnit studenti vyššího gymnázia, kteří měli zájem dozvědět se něco více o projektu CEMACH.

Projekt CEMACH je kreativní soutěž v poznávání moderního státu Izrael určená studentům středních a vysokých škol v české republice, Izraeli, na Slovensku, v Maďarsku a Polsku.

Jedním z cílů tohoto projektu je představit Izrael bez sousedských konfliktů, které jsou tak často prezentovány v médiích. Dále vyzdvihnout potřebu ukázat mnoho dalších tváří a obrazů Izraele.

Pan velvyslanec nejprve řekl něco o sobě, o své rodině a o svém životě. Přítomným ukázal několik fotografií, na které navázal krátkým přiblížením poměrů ve státě.

Poté následovala prezentace týkající se projektu CEMACH. V ní byly představeny některé vynálezy pocházející z tohoto státu. Hlavním cílem bylo ukázat Izrael jako rozvinutou zemi, například z hlediska vědy a technologie. Na samotném konci přednášky studenti získali odkaz na webové stránky, na nichž projekt i s podmínkami jeho soutěže naleznou.

Pondělní přednáška pana velvyslance J E Garyho Korena nám přiblížila aktuální obraz Izraele. Působil na nás velice příjemným a klidným dojmem a překvapil i znalostí některých českých slov. Je to opravdu zábavný a sympatický člověk.

Za třídu 4.C Lenka Petláková a Daniel Havel