Župná kalokagatia s mezinárodní účasti

Napsal uživatel jadva dne 21.10.2014 - 12:36

V pátek 10.10. se tým z naší školy zúčastnil mezinárodní soutěže branné všestrannosti s názvem Župná kalokagatia, která se konala poblíž slovenského města Žilina v obci Turany.

A jak to všechno začalo? Po dlouhodobé náročné přípravě jsme ve čtvrtek ráno nastoupili do autobusu směr Žilina. Po chvíli jízdy se jednomu členu naší výpravy udělalo nevolno. To nám to tedy krásně začíná.

Po několika hodinách cesty jsme dorazili do vesničky Turany. Ubytovali jsme se v místním internátu a vydali se na obhlídku trati. Cesta po ní se nám zdála nekonečná. Po výborné večeři, tradičním českém řízku, jsme absolvovali trénink střelby a hodu granátem. Večer jsme se s ostatními týmy podívali na inspirativní český film Fair play.

Ráno, po srdcervoucím opuštění postele a po snídani jsme se vydali na místo startu, kde proběhlo slavnostní zahájení. Startovali jsme v 11 hodin a s výsledným časem 38,32 jsme poté doběhli do cíle. Po cestě jsme odpovídali na různé otázky z několika oblastí a plnili jsme úkoly - střelba ze vzduchovky, vodorovné lano, hod granátem, topografie, zdravověda a PIO (prostředky individuální ochrany).

Po doběhnutí jsme si vyzkoušeli oživování umělé figuríny. Se smutkem Vám oznamujeme, že naše oživování bylo marné.

K oběd jsme měli guláš, ale zjistili jsme, že na Univerzitě obrany v Brně máme lepší.

Následovalo vyhlášení a předání cen. Umístili jsme se na výborném 5. místě z 12 zúčastněných týmů ze Slovenska, Česka a Polska. Bylo to ale velmi těsné, od 3. místa nás dělilo pouhých 7 sekund a od 2. jen 20 sekund. My jsme s umístěním spokojeni, ale stále je zde místo na zlepšení.

Po vyhlášení jsme všichni nasedli do autobusů a odjeli na internát. Teď už nás čekalo jen dobalení a celkem dlouhá cesta až do Brna, kam jsme dojeli unavení, ale spokojení a s novými zážitky.

Jihomoravský kraj reprezentovalo družstvo ve složení: Jan Rybka 2.A, Vladimír Kelbl 2.A, Jan Priessnitz 2.A, Štěpán Balážik 2.A, Alexandra Jirků 2.C, Eliška Cyprianová 1.C, Lucie Bulantová 2.A Text: Eliška Cyprianová a Lucie Bulantová