Poznávací zájezd do Madridu

Napsal uživatel vomelova dne 17.10.2014 - 10:43

Na přelomu září a října letošního roku strávila skupina 15 studentů naší školy v doprovodu svých vyučujících týden poznáváním hlavního města Španělska, Madridu. Odletěli jsme z Brna 23. 9. odpoledne a po dlouhé cestě jsme uvítali, že náš hostel je rovnou v centru, nedaleko jedné z hlavních ulic Gran Vía a blízko náměstí Puerta del Sol.

Díky nabitému programu jsme měli příležitost vidět nejdůležitější památky v Madridu a jeho nejbližším okolí, z nichž Monasterio de las Descalzas Reales, Real Sitio de El Pardo a Real Sitio de Aranjuez jsme si užili i s komentářem španělských průvodců. Někteří studenti se zapojili do výkladu a ptali se na bližší detaily, jiní na výzvu průvodce zvládli i stručný popis jedné z místností v paláci. Navštívili jsme také Palacio Real, kde v dnešní době probíhají státní recepce a audience u krále. Nedaleko královského paláce se nachází egyptský chrám Templo de Debod, využili jsme tedy příležitosti a vychutnali si západ slunce nad touto starověkou památkou.

V plánu cesty jsme měli také několik muzeí a obrazáren, Museo del Prado, Centro de Arte Reina Sofía, Museo Thyssen-Bornemisza, Museo de América a Museo Cerralbo. Jejich sbírky jsou rozsáhlé, při prohlídkách jsme se zaměřili pouze na jejich největší poklady a každý si vybral trasu a díla podle svého gusta.

Počasí nám přálo, takže jsme se mohli projít v Parque del Buen Retiro, který je oblíben i u místních obyvatel. Zájemci se podívali i na stadion Santiago Bernabeu, jehož návštěva pro ně byla splněným snem.

Většina účastníků zájezdu se španělsky učí alespoň rok, měli tedy příležitost si v praxi běžného života vyzkoušet komunikaci s rodilými mluvčími, ať už s hovornými provozovateli ubytovny či při objednávání občerstvení, apod. Ochutnali jsme typickou španělskou snídani churros con chocolate a také jsme na vlastní kůži zažili ruch a atmosféru, které panují v bar de tapas.

Pro některé ze studentů byla tato cesta prvním osobním seznámením se Španělskem, věříme, že další poznávání krás této země budou následovat.