Mistrovství ČR v šachu středních škol

Napsal uživatel vladikova dne 05.05.2014 - 23:18

Ve dnech 15. a 16. dubna se konalo ve Vlachovicích mistrovství republiky v šachu středních škol. Naše reprezentační družstvo složené z hráčů vyššího, ale i nižšího gymnázia si s přehledem vybojovalo účast díky skvělým výkonům na krajském finále v Břeclavi, a proto jsme společně s Gymnáziem Kladno patřili k horkým favoritům na vítězství.

Družstvo gymnázia

Turnaj se hrál švýcarským systémem na 9 kol s tempem hry 20min + 5s na tah. Rozložení sil na šachovnicích bylo v našem týmu následující. Jasnou jedničkou na šachovnici č.1 byl Martin Blahynka (1.A), na další se postupně posadili Adam Dvořák (4.ag), Radek Zeman (4.ag) a Tadeáš Boček (1.A). Pozici náhradníka zaujímal Patrik Pospíšil (3.D).

Přestože tým je velmi mladý, do turnaje vstoupil nebojácně a první zápas vyhrál s Gymnáziem Příbram 3:1. Hráči po celý první den turnaje odváděli vynikající práci a po drtivém vítězství nad Gymnáziem Kladno 4:0 se Jaroška ujala průběžného vedení celkové klasifikace.

Druhý den jsme očekávali tvrdé stíhání našich největších soupeřů, ovšem rozjetý expres již nikdo nejenže nezastavil, ale ani nezpomalil. S devíti vítězstvími po devíti kolech a ziskem 30 bodů z 36 možných jsme zaslouženě získali titul mistra republiky. Na druhém místě se umístilo Gymnázium J. Keplera Praha a na stupně vítězů se ještě probojovalo Gymnázium a SOŠ Orlová.

Vyhlašování nejlepších hráčů na jednotlivých šachovnicím měli pořadatelé velice jednoduché. Díky suverénním a vyrovnaným výkonům se na podium vrátili opět naši hráči a tím dali jasně najevo, komu závěrečný turnaj patřil.

Nesmíme však usnout na vavřínech, je nutno pokračovat ve tvrdé práci dále, příští rok se na nás soupeři jistě lépe připraví a obhajoba nebude snadná.

Petr Stupka kapitán družstva