Pozvánka: JaroškFest 2024

Napsal uživatel marba dne 07.06.2024 - 19:03

Vážení a milí studenti, absolventi, rodiče, kolegové, přátelé školy, dovolte, abychom vás pozvali na letošní JaroškaFest.

Jedná se o tradiční událost, na které se mohou studenti, absoloventi, rodiče, přátelé školy i pedagogové setkat v neformálním prostředí. Jedná se o koncertní vystoupení hudebních skupin studentů, absolventů, případně pedagogů Jarošky chystané ve spolupráci s Lužáneckou Open, kavárnou Ponava a Vítem Kalvodou. Koná se přímo na křižovatce ulic třída Kapitána Jaroše a Lužánecké ulice. Páteční program je úzce propojen s Jaroškou, v sobotu akce pokračuje Lužáneckou open a neděle patří Konzervatoři Brno. Všechny vystupující kapely jsou nějakým způsobem s Jaroškou propojené.

Kdy: v pátek 14.6.2024 od 17 hodin

Kde: v místě, kde se protíná třída Kapitána Jaroše s Lužáneckou ulicí

JaroškaFest zrcadlo

Foto JaroškaFest 2022, Jan Mikolášek

JaroškaFest 2024 poster

Na koho se můžeme těšit:

Ivo Cicvárek a Živo

Obličej lídra Ivo Cicvárka kouká z jednoho zaprášených jarošáckých maturitních tabel. Je rok 1993: stejný rok, kdy se ve staré tělocvičně uskutečnil první Jaroška-fest, a už tehdy byl Ivo za klávesami v jedné ze studentských kapel. Později se vrátil na Jarošku jako učitel češtiny, dnes ho živí práce dramaturga v České televizi. Muzika je stále jeho hlavním koníčkem, vydává desky, objevil se i v nominacích na cenu Anděl a píše texty pro řadu dalších muzikantů. ŽIVO je jeho poslední projekt, folkrockový, s trochou elektroniky, s texty plnými příběhů…

Ivo Cicvárek a Živo

Pcháá

Kapela Pcháá hraje veselé písně o těžkostech všedních dnů. Ochutnejte s námi z míchaného drinku žánrů, ve kterém se snoubí ingredience jako funky, swing, rock, pop i rap. Pomyslným paraplíčkem budiž šanson, na jehož konci se namísto olivy skví nakouřená sóla saxofonu a elektrické kytary. Vychutnejte si pestrou paletu nástrojů a chutí.

Pcháá

The Weathermakers

The Weathermakers jsou bluesová kapela sdružená kolem hráče na foukací harmoniku Jakuba Jiaxise Svobody, působící na české scéně již od roku 2012. Celou dobu od svého založení si udržuje charakteristický šupácký styl, doplněný vintage zvukem a neortodoxním přístupem ke "klasické dvanáctce". Kapela má na kontě kromě EP Dnes! (2017) celkem tři alba: prvotinu Old Folks at Home (2012), koncertní All the Suns We Ever Saw (2014) a aktuální The Weathermakers (2022). Jejich písně se vyznačují temnou městskou poetikou, s hudebními přesahy do rocku a alternativy, které má na svědomí charismatický kytarista Pavel Ostrý.

The Weathermakers

OmiKron band

Mladá kapela OmiKron band působí na hudební scéně teprve třetím rokem. Založena byla v roce 2021 bubeníkem Jakubem Schniererem a kytaristou Štěpánem Skýbou. Spolu začínali jako metalisté hrající skladby od kapel Metallica, From Ashes To New a objevovaly se první náznaky vlastní tvorby. Kapela byla založena v městské části Brno - Tuřany, kde odehrála také první své koncerty.

Nynější složení kapely:

Bubny (Jakub Schnierer): Zakládající člen a samozvaný metronom kapely hraje již šestým rokem a jeho verva zlepšovat se ve svém oboru je obrovská. Kuba miluje kapely jako Linkin Park, Alice in Chains, Dream Theater nebo Mayhem. Jeho styl hraní je vysoce unikátní a nenahraditelný pro naši kapelu.

Kytara (Štěpán Skýba): Druhý zakládající člen, kapelník a skladatel v OmiKronu. Kytara mu přirostla k srdci v devíti letech a od té doby ji nepustil z ruky. Poslouchá kapely a interprety jako Dream Theater, Rush nebo Stevie Ray Vaughan. Hlavní odlišnost od všech kytaristů jsou trsátka, se kterými hraje. Rád se o tom s vámi pobaví.

Klávesy (Juliana Skýbová): Hraje s kapelou od prosince roku 2021, takže to je první členka v kapele. Její klavírní umění rozvíjí už osmým rokem pod vedením BcA. Jany Nevoralové skladbami od kapely Queen nebo klasického rázu, kupříkladu Rachmaninov. Je sice nejmladší z celé kapely, ale hudebně je na tom pravděpodobně nejlépe.

Zpěv (Natalia Smutná): Nejstarší a nejhezčí článek kapely je hlavní zpěvačka a taxikářka. Její rozsah poslouchaných písní je obrovský, stejně jako její srdíčko, které dává do hudby. Nemá moc oblíbených kapel, ale ráda si poslechne třeba Chinaski nebo Harlej. Bez Natky by rozhodně nebyla kapela tak barvitá a zpěvově zajímavá.

Basa (Filip "Suchoss" Suchomel): Poslední, pátý člen působí v kapele teprve tři čtvrtě roku, ale i za tak krátkou dobu dokázal změnit obraz celé kapely. Jako jediný není z Tuřan, ale z Rousínova. Jeho zapálení do hudby je obrovské, a to ukazuje i rejstřík nástrojů, na které vám zahraje. Poslouchá odlišný styl než celá kapela, kapely jako Slaughter To Prevail nebo Lorna Shore.

OmiKron band