Hurá do grandfinále!

Napsal uživatel marba dne 02.12.2023 - 14:12

Podzim patří již tradičně týmové soutěži pIšQworky. Naše škola má letos zastoupení v grandfinále v obou kategoriích (ZŠ – tříčlenné týmy, tým Jarošáci, SŠ – pětičlenné týmy, tým Jaroška 2).

Jarošáci (Petr Vokřínek, Michal Tollar, Arne Štoudek) prošli hladce oblastním turnajem do krajského kola (24 nejlepších týmů z celého Jihomoravského kraje, 22.11.), nejtěžším a nejnapínavějším zápasem bylo krajské finále. Soupeřem našich byl tým Antonka 987 (ZŠ a MŠ Brno, Antonínská), zápas i následný rozstřel kapitánů však skončily remízou. O vítězi tak rozhodl až hod mincí. Jarošáci získali úžasné druhé místo a postupují do grandfinále (7.12. na FSS MU).

Na vyšším gymnáziu se v říjnu konalo školní kolo soutěže, do následného oblastního kola jsme vyslali čtyři nejlepší týmy. Všem se dařilo skvěle, ale postoupit dál mohly pouze dva. Týmy Jaroška 2 (Anežka Čechová, Michael Ulčák, Martin Bryja, Ondrej Stolek, Lukáš Němeček/Tadeáš Hladký) a Jaroška 4 (Jan Souchop, Jan Peřina, Matyáš Spěvák, Lukáš Zbořil, Oliver Okleštěk) se probojovaly mezi TOP 16 Jihomoravského kraje.

Krajský turnaj (23.11.) byl velmi napínavý, ve hře byla pouhá dvě místa v grandfinále (8.12. FSS MU). Nejtěžším soupeřem tradičně bývá tým z GML, bohužel se s Jaroškou 2 setkaly již v důležitém semifinálovém zápase. Naši zkušení hráči však zvládli hru skvěle a Jaroška 2 se stala vítězem celého krajského kola.

V prosincovém grandfinále (https://pisqworky.cz/zivy-prenos), kterého se zúčastní 24 nejlepších týmů z ČR a SR, držíme oběma našim týmům palce a těšíme se na skvělé výsledky!