Ohlédnutí za 72. ročníkem matematické olympiády aneb dvakrát bronz ze světových olympiád

Napsal uživatel jezek dne 20.11.2023 - 17:29

Loňský - již dvaasedmdesátý - ročník matematické olympiády přinesl naší škole nejeden úspěch, se kterým bychom vás, naše milé čtenáře, rádi seznámili.

V kategorii A (pro předmaturanty a maturanty, ale i pro odvážlivce z nižších ročníků) jsme se rozjížděli v domácím, školním i krajském kole s extrémně vysokým zrychlením tak, že jsme sklízeli zasloužené ovoce v kolech finálních - celostátním a mezinárodním. V celostátním kole jsme měli v kategorii vítězů (1. - 10. místo) hned trojici úspěšných řešitelů - Pavla Hyánka (!teprve z kvinty!) a maturanty Alenu Janáčkovou a Štěpána Mikésku.

Posledně jmenovaný - Štěpán Mikéska, abs. 2023 - pak skvěle zabojoval na finálním výběrovém soustředění před světovou olympiádou a na začátku července do Japonska také odletěl - a dopadl skvěle nejenom na přistávací dráhu v Tokiu, ale i ve výsledkové listině světové olympiády v matematice - domů přivezl první BRONZOVOU OLYMPIJSKOU MEDAILI.

Ptáte se, proč v předchozí větě zmiňujeme slovo "první"? No, ono se totiž Štěpánovi dařilo nejen v červenci v Japonsku, ale i v srpnu v Maďarsku, kde se konala světová olympiáda v informatice. A výsledek už je z předchozího textu jasný - druhá BRONZOVÁ OLYMPIJSKÁ MEDAILE je ve Štěpánově sbírce! A to se se Štěpánem účastnil světové olympiády v informatice ještě Antonín Maloň (septima), který si odvezl čestné uznání a o to větší šanci se kvalifikovat na olympiádu znovu... Držíme palce do roku 2024, Egypt už Tě (doufejme) očekává, Toníku!

Milý Štěpáne, děkujeme Ti za vzornou reprezentaci našeho ústavu a doufáme, že budeš stejně úspěšný i ve svých dalších životních etapách, nejen těch olympijských! Jsi frajer!