Jaroška si z mezinárodních olympiád odváží zlato a bronz

Napsal uživatel jezek dne 03.08.2021 - 01:02

Svá mezinárodní olympijská klání mají za sebou i špičkoví matematici a programátoři mladší dvaceti let. Ti se - jako každoročně - utkávají na mezinárodním poli při Mezinárodní matematické olympiádě a Mezinárodní olympiádě v programování. Letošní virtuální klání - matematické s videocentrem v ruském Petrohradě a programátorské v Singapuru - přinesla naší škole dva famózní mimořádné úspěchy, o které se postaral náš čerstvý absolvent Jiří Kalvoda. V matematickém klání získal medaili bronzovou, v programátorském pak dosáhl na stupínek nejvyšší a odváží si medaili zlatou. A to jsme do obou soutěží nemohli z věkových důvodů (dosažení hranice 20 let) vyslat druhé želízko v ohni - Jirkova spolužáka Václava Vladimíra Janáčka, který se do obou soutěží svými republikovými výkony nominoval, leč jediný číselný údaj v jeho rodném listě mu v soutěžení zabránil...

Milý Jirko, moc Ti za reprezentaci naší školy děkujeme a doufáme, že "vstanou noví bojovníci", kteří naváží na Tvoje mimořádné úspěchy!