Krajské kolo SOČ oboru 01 - matematika Jaroška bezkonkurenčně ovládla

Napsal uživatel jezek dne 10.05.2021 - 19:56

Hned první den krajských kol obhajob SOČ přinesl velmi očekávaný souboj Jarošky a ostatních škol v oboru 01 - matematika. Nakonec se do krajských kol probojovalo 7 velmi nadstandardních a vysoce odborných prací, z nichž 4 byly od autorů z našeho ústavu. A jak jsme v konkurenci řečkovického a židlochovického gymnázia dopadli? Posuďte sami, ale raději si ke čtení následujících řádků sedněte a pořádně se opřete :-)

Absolutním vítězem krajského kola SOČ v oboru 01 - matematika se stal Zdeněk Pezlar (3.A) se svou prací "Isogenie v kryptografii", na stříbrné pozici se umístila Adéla Heroudková (3.A) s prací "p-adická čísla", bronz bere Antonín Sekerka (3.A) s prací "Hladké variety a jejich aplikace" a nešťastnou bramborovou medaili na 4. místě má Anna Hronová se svou prací "Diferenční rovnice a jejich aplikace".

Všechny 4 práce byly natolik skvělé, že nám může být maximálně líto faktu, že do celostátního kola mohou postoupit nejvýše 3 tyto práce. Proto se předem omlouváme Aničce a prosíme ji, aby nezahořkla a příští rok v krajském kole SOČ reprezentovala naši školu dále. Malou náplastí nechť jí je paralelní absolutní vítězství v krajském kole Fyzikální olympiády v kategorii C, takže důvod slavit u všech čtyřech veleúspěšných soutěžících rozhodně je!

Všem reprezentantům z celého srdce gratulujeme a přejeme jim mnoho úspěchů na poli vědy i života!

Viktor Ježek