Krajská kola Matematické olympiády prváků a druháků přinesla Jarošce opět spoustu radosti

Napsal uživatel jezek dne 10.05.2021 - 19:31

V těchto těžkých časech si předmětové olympiády rozhodně nevybírají žádnou dovolenou a jsou tak nedílnou součástí kurikula naší školy i nadále. Krajská kola Matematické olympiády prváků (kategorie C) a druháků (kategorie B) se uskutečnila "letos klasickou" - tedy online formou a naše gymnázium v obou těchto kategoriích dosáhlo skvělých výsledků.

V kategorii C (první ročníky vyššího stupně gymnázia) se z celého kraje účastnilo celkem 60 soutěžících, z nich 29 bylo z Jarošky. Při řešení úloh uspělo celkově 41 jihomoravských účastníků, z nich hned 23 bylo Jarošáků. Nejlepších jarošáckých výsledků dosáhli Tereza Krejčí (1.A, bronzová medaile a 3. místo) a Martin Hanák (1.B, 4. místo), na 6. - 8. místě pak bylo trio našich - Antonín Maloň, Michal Dvořáček (oba 1.A) a Zuzana Jurtíková (1.B) a na 10. - 11. místě pak se stejným bodovým ziskem jako Zuzka Petr Glozar a Martin Boucník (oba 1.A)

V kategorii B (druháci) se náš kraj může pochlubit celkem 29 soutěžícími, z nichž hned 15 bylo úspěšných. Naše škola pak z těchto 15 úspěšných zabodovala hned 13 krát (pouze 3. a 8. místo není pro naši školu). Úspěšnými jarošáckými řešiteli (seřazenými od 1. do 15. místa) jsou studenti 2.A - Štěpán Mikéska, Anna Hronová, Adam Červenka, Filip Smíšek, Lukáš Kycl, Martin Dufek, Petr Slonek, Alena Chvátilová, Linda Pezlarová, Jan Zářecký, Alena Janáčková, Jakub Koňárek a Olga Dvořáková.

Všem úspěšným olympionikům moc gratulujeme a přejeme jim hodně zdaru jak v reálném životě, tak i v komplexním matematickém prostoru!

Viktor Ježek, tajemník KK MO JmK