Ústřední kolo matematické olympiády opanovala dvě gymnázia - pražský Kepler a brněnský Jaroš

Napsal uživatel jezek dne 27.03.2021 - 15:55

Celostátní klání nejvýše padesátky nejlepších středoškolských matematický studentů se jako každoročně koná v březnu. Letos již bohužel podruhé za sebou se tato padesátka statečných nemohla sejít prezenčně v Teplicích, a tak stejně jako loni změřila síly ve virtuálním světě.

Do celostátního kola MO se nakonec probojovalo 42 (viz Douglas Adam - Stopařův průvodce po Galaxii, kde lze najít bezprecedentní důkaz, že číslo 42 je fundamentální odpovědí na základní otázku života, vesmíru a vůbec) studentů z celé republiky. Mrzí nás, že pořadatelé neprokázali více odvahy k "prozákaznickému" porušení organizačního řádu MO a nepozvali do tohoto kola i dalších 15 studentů, kterým chyběl jediný bod do potřebné hranice, neboť z těchto 15 "poškozených" byla hned 4 žhavá želízka z našeho ústavu...

Ze 42 účastníků soutěže vzešlo hned 7 vítězů. Těchto 7 vítězů však studuje pouze na dvou školách - na Gymnáziu Jana Keplera na pražském Pohořelci a na našem gymnáziu. 

Nejúspěšnějším Jarošákem je Zdeněk Pezlar (3.A, 4. místo), hned za ním se umístila osvědčená dvojice letošních maturantů - Jiří Kalvoda (5.) a Václav Vladimír Janáček (6.). O jediný bod unikla hranice vítězství jejich spolužačce Kláře Pernicové (9.). Zbylí soutěžící z Jarošky též krásně zabojovali a obsadili nakonec tato místa - 20. Jindřich Matuška (4.A), 29. Adéla Heroudková (3.A), 33. Michal Tešnar (4.A), 35. Anna Hronová (2.A), 41. Klára Dvořáčková (4.A).

Všem reprezentantům našeho gymnázia gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a přejeme, aby i na vysoké škole dosahovali takových úspěchů jako na letošní matematické olympiádě.