Soutěž SOČ je v roce 2020 zrušena

Napsal uživatel jezek dne 17.03.2020 - 19:47

 Vážení studenti, vážení vedoucí prací,

je mi velmi líto, že přináším tuto neveselou zprávu - letošní ročník SOČ byl bez náhrady zrušen. Citujme z oficiálního textu poskytnutého z ústředí SOČ, děkuji tajemnici SOČ Zdeňce Antonovičové za jeho poskytnutí:

 

V souvislosti s dopisem náměstka MŠMT pro řízení sekce vzdělávání, sportu a mládeže ze dne 13. 3. 2020 si vás dovoluji informovat o následujícím opatření:

 

„Usnesení vlády ze dne 12. 3. 2020, kterým byl vyhlášen na 30 dní nouzový stav, se týká rovněž zákazu osobní účasti žáků na soutěžích a přehlídkách bez ohledu na pořadatele.

Na základě této mimořádné situace Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (dále jen „ministerstvo“) doporučuje i s ohledem na ekonomické dopady pro pořadatele zrušit s předstihem všechny soutěže do konce školního roku 2019/2020, neboť  ministerstvo od 13. 3. 2020 neposkytne finanční prostředky na soutěže a přehlídky, které se měly uskutečnit po tomto termínu.“

 

Vážení studenti, vážení kolegové, přijměme prosím tuto zprávu jako holý fakt, smiřme se s ní a těšme se na další ročníky této soutěže.

Viktor Ježek