Projekt Talent Education Erasmus + pokračuje

Ve dnech 26. – 31. března 2017 se uskutečnil výjezd osmi studentů naší školy do Plzně v rámci mezinárodního projektu Talent Education (Erasmus +). Již na podzim se uskutečnila první část výměny, jejímž cílem bylo nejen zlepšit komunikativní dovednosti a poznat vrstevníky z jiných měst (Leiden, Lublaň a Plzeň), ale především metodou Design Thinking vytvořit studentský vědecký projekt z oblastí biodiverzita, nanotechnologie, medicínský výzkum, astronomie, teoretická fyzika, politologie a etnologie.

Na projektech studenti pracovali v období listopad až březen a účelem setkání v Plzni bylo vytvořit prezentace těchto projektů. Prezentace měli studenti před publikem v plzeňské Techmánii předvést, což byl také nelehký úkol. Prezentace každé osmičlenné mezinárodní skupiny v angličtině trvala 45 minut a poté přednášející čelili palbě otázek ze strany odborného panelu složeného z holandských vyučujících.

Plzeňští hostitelé nám připravili také poznávací aktivity. V pondělí odpoledne jsme mohli navštívit moderní laboratoře na plzeňské technice. V úterý nás studenti gymnázia Luďka Pika v Plzni provedli po Praze a ve středu jsme podnikli překrásný výlet na Šumavu, kde jsme navštívili Čertovo a Černé jezero.

První rok projektu byl zkušebním, nyní je třeba zhodnotit zpětné vazby všech zúčastněných a připravit se na následující rok, který se uskuteční v Brně a ve slovinské Lublani.

PřílohyVelikost
P3273529.JPG2.51 MB
DSC_6361.JPG1.71 MB