Trojnásobný postup na mezinárodní olympiády v informatice

Neuvěřitelná jízda Jarošáků matematickou olympiádou kategorie P ročníku 2017 pokračovala i na celorepublikovém výběrovém soustředění nejlepších řešitelů celostátního kola této olympiády. Z tohoto soustředění vyšla nominace osmi nejlepších středoškolských programátorů naší země.

Českou republiku reprezentují čtyři nejlepší středoškoláci (mladší dvaceti let) na Mezinárodní olympiádě v informatice. Ta se bude letos konat od 28. července do 4. srpna v Teheránu, hlavním městě Íránské islámské republiky. Ve čtyřčlenném družstvu ČR bude barvy naší školy hájit Jan Priessnitz, student matematické oktávy.

Druhá čtveřice nejlepších mladých programátorů reprezentuje naši vlast na Středoevropské olympiádě v infomatice a v ní má naše gymnázium dvojnásobné zastoupení - reprezentovat nás budou Martin Kurečka z matematické septimy a Josef Minařík z matematické sexty. Tato soutěž se uskuteční od 10. července do 15. července v Lublani, havním městě Republiky Slovinsko.

Všem třem jarošáckým reprezentantům budeme během letních prázdnin fandit a přejeme jim nejen nezapomenutelné zážitky, ale i to, aby si ze soutěží odnesli i nějakou tu medaili.