Jana Chaloupková a Mojmír Houdek ovládli soutěž v ruském jazyce

Napsal uživatel horakova dne 25.01.2023 - 12:57

Sedm statečných žáků se v pondělí 23. ledna zúčastnilo soutěže v ruštině na vyšším gymnáziu. Čekaly na ně tři různé jazykové disciplíny. První přišel na řadu poslech poměrně náročného ruského textu. Poté pohovor s komisí, při kterém žáci museli nejprve krátce reagovat na náhodné karty se slovíčky. Následně si soutěžící losovali téma (např. moje rodina, cestování, ruský jazyk, hobby, oblečení, sport apod.).

Soutěž v RJ 2023

Se všemi úkoly se v kategorii SŠ2 (3. a 4. ročníky) nejlépe poprala Jana Chaloupková ze 3.C. Získala bezkonkurenčních 56,5 bodů. Kategorii SŠ1 opanoval Mojmír Houdek (1.C), který již v minulosti pro naši školu vybojoval vítězství v krajském kole soutěže. Mojmír získal 51,5 bodů. Oběma blahopřejeme a další výsledky přikládáme níže. Mojmír a Jana budou zjara naši školu reprezentovat v brněnských Lužánkách. Doplní je ještě Lukáš Satrapa ze 4.bg. Jedničku za aktivitu získávají všichni soutěžící.

V porotě soutěže kromě vyučujícího zasedl také Arsenij Mironov ze 2.B, rodilý mluvčí, který letos naše čtvrťáky připravuje na maturitu. Za tuto pomoc velké díky!

SŠ1:
Houdek Mojmír         51,5 b.
Bónová Julia               43,5 b.
Kouřilová Berenika      41 b.

SŠ2:
Chaloupková Jana    56,5 b.
Sikstová Veronika        49 b.
Čoupková Klára        48,5 b.
Kosová Lucie                44 b.

Autor: Mgr. Michal Horák, učitel ruštiny