Fyzikální olympiáda středoškolských nematuritních kategorií skončila pro Jarošku nejedním úspěchem

Napsal uživatel jezek dne 10.05.2021 - 19:15

Koncem dubna proběhla krajská kola hned tří kategorií Fyzikální olympiády (kategorie B - studenti předmaturitních ročníků, kategorie C - druháci a kategorie D - prváci). Jsme velmi rádi, že naši studenti skvěle zabojovali a odnášejí si ze všech kategorií nádherná umístění:

V kategorii B reprezentoval naši školu pouze Vojtěch Stránský (3.A) a byl úspěšným řešitelem (7. místo v JmK)

V kategorii C reprezentovalo Jarošku hned šest odvážných, všichni ze třídy 2.A. Opět se všichni stali úspěšnými řešiteli, přičemž Anna Hronová se stala absolutní vítězkou a Andrej Bružeňák byl hned za ní na stříbrné příčce. I umístění dalších soutěžících - Michael Švehla (5.), Jan Zářecký (8.), Lukáš Kycl (11.) a Kateřina Dvořáková (14.) - svědčí o velmi dobré znalosti fyziky studentů této třídy.

V kategorii D jsme měli hned pětinásobné zastoupení a i v této kategorii slavila Jaroška úspěchy - Richard Materna (1.A, 4. místo), Anežka Čechová (1.C, 5. místo), Marek Poláček (1.A, 10. místo), Jan Vojta (1.D, 18. místo) a Vít Vlach (1.A, 21. místo) jsou taktéž všichni úspěšní řešitelé a jsme na ně právem hrdi!

Děkujeme všem soutěžícím za vzornou reprezentaci školy a přejeme si, aby se i nadále našim studentům vedlo (nejen ve Fyzikální olympiádě) stejně skvěle jako letos!

Viktor Ježek, tajemník KK FO JmK