Podzimní škola pro malé chemiky 2019

Napsal uživatel kyasova dne 25.10.2019 - 10:25

Od 9. do 13. září trávili nejnadanější chemici z nižšího gymnázia týden na chemickém soustředění pořádaném Střediskem volného času Lužánky ve spolupráci s Přírodovědeckou fakultou Masarykovy univerzity a Gymnáziem tř. Kpt. Jaroše.

  Laborky

Každý den dopoledne a chvíli po obědě jsme pracovali v laboratořích. Naučili jsme se jak pracovat jak s kahanem tak s ostatním chemickým náčiním (třeba byretovat). Co se týče pokusů, zjišťovali jsme podíl vitamínu C v ovoci a zelenině, určovali pH různých roztoků, tavili sklo a jednou jsme v terénu zjišťovali množství nečistot ve vodě v řece Svratce.

 Ubytování

Ubytovaní jsme byli na kolejích Ekonomicko-správní fakulty MU na Vinařkách. Pokoje byly krásně zařízené, žili jsme si jako v bavlnce, ale většinu času jsme strávili v Kampusu v laboratořích.

 Jídlo

Plnou penzi nám poskytla restaurace CAMPUS RIVER, nejluxusnější restaurace v okolí.

 Večerní aktivity

Po večeři jsme se nevraceli hned na ubytovnu, ale měli program na odreagování. Například jsme hráli chemické pexeso, chemického křečka - pantomimu s random slovy a inside džouky z laborek a dokonce jsme vyrazili i na laser game.

 Team superheroes

Chemie není žádná sranda, ale naštěstí jsme tam měli hvězdný tým zkušených chemiků ve složení Mgr. Radek Matuška, Bc. Erik Kalla, Petra Pikulová, Leoš Sáblík, Marie Grunová, Vít Procházka a Jiří Doseděl, kteří nás zachránili od všech potenciálních katastrof. Speciální poděkování také patří Mgr. Veronice Kyasové a Mgr. Zdeňce Antonovičové, bez kterých by se tato akce nikdy neuskutečnila. Děkujeme.

         Martina Steinmetzová, Klára Jelínková, Marie Provazníková, 4.bg