Jaderná Lady Dana Drábová debatovala i s Jarošáky

Napsal uživatel jezek dne 31.03.2019 - 19:07

Dvě Jaderné Baby (samy se tak nazývají) - Dana Drábová, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost, a Ludmila Nezhybová, emeritní předsedkyně sekce Fysikálních sbírek 303 na Jarošce - se spolu s vybranými studenty třetích ročníků setkali v březnu na půdě VUT v Brně, kde proběhla přednáška prvně jmenované na téma Svět (a) energie. Na tuto přednášku jsme byli pozváni díky tomu, že jsme partnerským gymnáziem skupiny ČEZ, a.s.

Aula profesora Braunera, jedna z největších místností v areálu královopolského Kampusu VUT, byla beznadějně vyprodána - přednášky se účastnili nejen středoškoláci z partnerských škol, ale i vysokoškoláci, studenti VUT. Bylo nám velmi příjemné, že jsme mezi vysokoškoláky nalezli nemálo našich absolventů.

O tom, že je paní Drábová ženou na svém místě, svědčí nejen to, že svůj úřad vykonává již jednadvacátý rok a že se ještě nenašel žádný politik, který by ji odvolal z funkce, ale také to, že na všechny dotazy z publika byla ochotna odpovídat s grácií a noblesou. Jsme velmi rádi, že je ochotna každý rok na jižní Moravu přijet a se studenty debatovat!

Paní Drábová, z celého srdce děkujeme a těšíme se na shledání v roce 2020!