Ústřední kolo biologické olympiády

Napsal uživatel kubistova dne 02.06.2019 - 22:34

Již třetí rok po sobě máme zástupce naší školy v Ústředním kole biologické olympiády. Byl jím Vít Procházka, nyní již úspěšný absolvent třídy 4.C. Soutěžní maraton 53. ročníku Biologické olympiády vykonal v Ostravě. Poprat se musel s 36 nejlepšími středoškoláky z krajských kol. Zvládnout musel „poznávačku“ v atriu ostravské Přírodovědecké fakulty, testy, terénní úlohy na haldě Ema i úkoly v laboratořích. Vít Procházka byl skvělý, umístil se na sedmém místě! Dokonce byl nominován na speciální soustředění a poté se ho, těsně před maturitou zúčastnil, kdy se vybíralo na Mezinárodní biologickou olympiádu, která se letos koná v maďarském Szegedu. Zde mu postup unikl jen o kousek – skončil pátý!

Předseda poroty prof. RNDr. Jan Černý, Ph.D., z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy o olympiádě v Ostravě řekl: „To, co mi zůstane v paměti, je pohled z haldy Emy. Člověk má pocit, že nevidí město, protože vidí zelenou plochu, ze které jen občas vystupuje nějaký industriální artefakt nebo budova. Mám pocit, že Ostrava je nejzelenější město České republiky“.

V rámci doprovodného programu se finalisté i porotci podívali do ostravské ZOO, na Bolt Tower v Dolní oblasti Vítkovice, do soukromé minirezervace obojživelníků v lomu Myslík u Hukvald nebo do Botanické zahrady ve Štramberku.