Biologická olympiáda na nižším gymnáziu raketově odstartovala

Napsal uživatel jezek dne 04.04.2021 - 12:46

Ve středu 30.3. na naší škole proběhlo v odpoledních hodinách od 14.00 do 18.00 školní kolo biologické olympiády kategorie D a C. 

V letošních nelehkých distančních podmínkách se v kategorii C (tercie a kvarta) účastnili 3 studenti kvarty B. Na prvním místě se umístili dva studenti rovným počtem bodů 103 a to Tomáš Sláma a Hana Chvátilová. Na třetím místě se umístil Martin Konečný se ziskem 82 bodů.

V kategorii D (prima a sekunda) se účastnilo 5 studentů a jasným vítězem se stala Zuzana Slámová ze třídy 1bg se ziskem 80 bodů. Na druhém místě skončil Vojtěch Blatný ze třídy 2ag se ziskem 63 bodů a na třetím místě těsně za ním se umístil Jakub Tetek ze třídy 1bg s 61 body.
Do krajského kola tedy postupují z kategorie C Hana Chvátilová a Tomáš Sláma a z kategorie D Zuzana Slámová a možná bude akceptován i postup Vojtěcha Blatného. 

Krajské kolo se bude konat poslední týden v dubnu, přesné datum nebylo dosud uveřejněno. Studentům děkuji za statečnost a výbornou přípravu , není snadné se odpoledne soustředit 4 hodiny na velmi těžké biologické otázky a samostatně vypracovávat v domácím prostředí laboratorní úkol. Navíc museli všechny své výsledky postupně fotit a posílat mi včas k vyhodnocení, zvládli to opravdu velice dobře. 

Gratuluji k velmi pěkným výsledkům. 
Zuzana Kučerová