Darmstadt 2019

Napsal uživatel marba dne 09.06.2019 - 11:45

Ve dnech 3.–11. května měli studenti vyššího gymnázia opět možnost zúčastnit se výměnného pobytu s Edith-Stein Schule v Darmstadtu.

Program byl velmi bohatý. Studenti navštívili společně s německými spolužáky výuku, zároveň pro ně byla také připravena konverzace, která vycházela z maturitních témat profilové části maturitní zkoušky z německého jazyka. Konverzace probíhala v menších skupinkách. Studenti se bavili na vybrané téma, poté si vyměňovali vzájemně informace.Čeští studenti ve spolupráci se studenty Edith-Stein Schule vypracovávali projekt zabývající se ochranou životního prostředí.V rámci projektu se společně zamýšleli nad tím, co pro ochranu životního prostředí skutečně děláme, jakým způsobem lze ochranu životního prostředí ještě podpořit. Společná práce na tomto tématu byla pak podnětem pro další konverzaci.

Odpoledne jsme využili pro poznávání města. V pondělí dostali studenti pracovní list a plán města, který usnadnil mnohým najít památky a různá zajímavá místa, k nimž se vázaly úkoly v pracovním listě. Každá skupina studentů také dostala 5 Euro, za které měla koupit nějaký originální dárek. V úterý jsme společně navštívili zoo Vivarium, ve středu jsme se schovali před deštěm do místního muzea, kde jsme si mohli prohlédnout mimo jiné cenné přírodovědné exponáty.Ve čtvrtek se blížil náš odjezd, proto jsme se rozloučili při společné grilovací párty. V pátek jsme se vydali do Frankfurtu, kde jsme zašli do vědeckého centra Experimenta, ve kterém jsme si sami vyzkoušeli, na jakém principu fungují nejrůznější fyzikální zákonitosti. Odpoledne pak bylo ve znamení vzájemného loučení s našimi výměnnými partnery. Abychom si ukrátili čekání na autobus, zašli jsme do Muzea filmu. Bylo úžasné seznámit se s tím, jak se film postupně vyvíjel od němého přes zvukový až po dnešní barevný.

Ačkoliv nám počasí příliš nepřálo, vrátili jsme se sice unavení, ale spokojení a nabití mnoha zážitky a dojmy. Těšíme se opět na příští setkání!

Lucie Adámková