První letošní mezinárodní týmovou fyzikální soutěž vyhrál v české republice tým z Jarošky

Napsal uživatel czehi dne 03.12.2018 - 17:54

V Praze nás tentokrát ve fyzikální soutěži Náboj reprezentovala hned tři družstva. V kategorii senioři skončil v České republice na první příčce tým ve složení Viktor Materna, Václav Zvoníček (oba z 3.A), Jaroslav Herman (3.B), Josef Minařík (4.A) a Lubor Čech (2.A), který zároveň obhájil krásné třetí místo i mezi všemi 214 týmy účastnící se této soutěže pocházejícími Slovenska, Maďarska, Polska a Ruska. Na dvacátém třetím místě se pak v rámci celé České republiky umístil tým ve složení Vojtěch Turland, Kryštof Zamazal, Jan Bílek, Mirek Havránek (všichni ze 3.A) a Tereza Fortelná (1.D).

diplom

Medailová pozice v České republice jen o jedinou vyřešenou úlohu unikla týmu soutěžícímu v kategorii junioři ve složení Václav Janáček, Jiří Kalvoda, Tomáš Nevrlka, Hana Slámová a Vojtěch Stránský, který skončil v mezinárodním pořadí osmý.

Velká část výše uvedených jarošáků se už zaregistrovala i na soutěž Fyziklání online, kde nás, doufejme, bude v těžší mezinárodní konkurenci reprezentovat stejně přesvědčivě.