Mimořádné úspěchy v mezinárodní týmové soutěži Fyziklání online

Napsal uživatel czehi dne 03.12.2018 - 17:50

Spanilá jízda po fyzikálních týmových soutěžích pokračuje. Navázat na úspěchy týmu Hawkingovo záření se podařilo týmu Teorie všeho ve složení Viktor Materna, Václav Zvoníček (oba z 3.A), Jaroslav Herman (3.B), Josef Minařík (4.A) a Lubor Čech (2.A), když v konkurenci 31 týmů z celé České republiky dosáhli v kategorii B absolutního vítězství (144 bodů). Do soutěže se přihlásily týmy z celého světa, mezinárodní konkurenci tvořily například týmy ze Spojených států amerických, Brazílie, Bosny, Estonska, Slovenska a Itálie. Mezi těmito 79 týmy soutěžícími v kategorii B se našim podařilo ukořistit krásné druhé místo.

Za Jarošku tentokrát bojovaly dva týmy i v kategorii C, kde byla mezinárodní konkurence ještě o něco těžší – soutěže se v této kategorii zúčastnilo 86 týmů. Náš tým Neutrina ve složení Tomáš Nevrlka, Václav Janáček, Jindřich Matuška, Jiří Kalvoda a Hana Slámová skončil v českém a zároveň i mezinárodním pořadí na úžasném třetím místě (88 bodů) a tým Tadyjezakopanýpes ve složení Alex Rosenbergová, Zdeněk Pezlar, Vojtěch Stránský a Pavel Bína skončil v celé republice devatenáctý (36 bodů).

Na jaře nás čeká poslední z trojice fyzikálních soutěží, Fykosí Fyziklání. Týmy se skládaly postupně převážně ze studentů septim, sext a kvint, věřme proto, že Jaroška bude takto vynikajících výsledků dosahovat i v následujících letech.