Sočkaři na Jarošce

Napsal uživatel kubistova dne 15.12.2021 - 12:45

Dne 14. prosince se v aule školy uskutečnila akce Sočkaři na Jarošce, jejímž cílem bylo seznámit hlavně studenty prvních a druhých ročníků s cíli a náplní Studentské vědecké činnosti. Studenti se zde dozvěděli proč dělat SOČ, co se touto prací mohou naučit, co se mohou dozvědět o sobě, nebo jak získat potencionálního školitele.

Nejdříve vystoupila Mgr. Alena Hynková z Jihomoravského centra pro mezinárodní mobilitu (JCMM), která seznámila studenty s možností finanční a materiální podpory práce tímto centrem a vysvětlila, jak funguje přihlášení.

Docentka RNDr. Marcela Buchtová Ph.D. z Akademie věd ČR poté vysvětlila, jak je možné najít si školitele vlastními silami i co je dobré o něm vědět. Popsala spolupráci na vědeckém bádání z hlediska školitele a poradila studentům, jak se mají chovat, aby byla jejich práce (a spolupráce) skutečně úspěšná. Na závěr vyjmenovala benefity, které díky zpracování SOČ student může získat.
Poté měli velmi zajímavá vystoupení naši studenti, kteří uvedli na čem pracovali a jak je to poznamenalo – jaké výhody a nevýhody práce na SOČce přináší.

Byli to následující přednášející:

Martin Mátl - úspěšný řešitel dvou SOČ a náš absolvent,  

úspěšní řešitelé SOČ  z loňského roku - Zdeněk Pezlar (matematika - 2x), Pavel Karásek (chemie), Adriena Jedličková (biologie), Ondřej Rychlý (Zemědělství lesnictví…)
 

Publikum velmi ocenilo tuto akci a zejména vystoupení starších spolužáků, jejichž rad si velmi váží.

SOC1

SOČ 2

SOČ 3