Krajské kolo Středoškolské odborné činnosti

Napsal uživatel kubistova dne 18.05.2020 - 00:21

Ve dnech 11. – 15. května proběhlo krajské kolo SOČ, ve kterém velmi úspěšně bojovali naši studenti. Středoškolská odborná činnost byla v letošním školním roce poznamenána koronavirovou pandemií. Zpočátku se zdálo, že bude úplně zrušená, ale díky nadšení a úsilí všech, kteří jsou s touto soutěží spojení, se podařilo vymyslet „online“ verzi soutěže, ve které se porotci a organizátoři vzdali nároku na odměny. Okresní kola byla spojena s krajskými a soutěžící museli nahrát obhajobu své práce na video. Poté museli odpovídat na dotazy porotců.

Tradičně vynikající byla naše škola v kategorii Matematika, šest našich soutěžících obsadilo prvních šest míst. Do celostátního kola postupují : z prvního místa Václav Zvoníček (4.A) s prací Generování pseudonáhodné posloupnosti nad konečným tělesem pomocí Möbiovy funkce  a z druhého  Zdeněk Pezlar s prací Řešení diofantických rovnic rozkladem nad číselnými tělesy. Možný je také postup ze třetího místa, které získal Daniel Perout (3.A) s prací Trojúhelník moci.

 

Postup do celostátního kola si vydobyl také student 1. A Jakub Koňárek. Soutěžil ve Fyzice, a porotu zaujala jeho práce Variační řešení okrajové úlohy v elasto-statice, která získala 2. místo.

2. místo a postup si získal také Vilém Raška (4.A), tentokrát v kategorii Tvorba učebních pomůcek, didaktická technologie s prací Vývoj mobilní aplikace na přijímačky na iOS.

Za vynikající reprezentaci školy děkujeme nejen těmto studentům, ale také dalším, kteří nejdříve pracovali na vytvoření prací a poté se nezalekli ztížených podmínek a usilovně pracovali na svých prezentacích. Jedná se o následující studenty (v abecedním pořadí): Blahová Viktorie, Brázdil Lukáš, Dobrovolná Andrea, Heroudková  Adéla, Konicar  Michal, Konvalinková Ráchel, Kratochvílová Kateřina, Petrlová Magdalena, Rusín Matyáš, Slámová Hana, Suškevičová Alžběta, Turland Vojtěch  a Vermouzková Karolína.