Vítej, zlatý hattricku! aneb Přepište dějiny, Pepa Minařík to dokázal

 

Slogany, které jejich autor – TV komentátor Robert Záruba použil v letech 1998–2001, kdy se mimořádně dařilo naší hokejové reprezentaci (1998 zlato ZOH Nagano, 1999–2001 hattrick zlatých medailí z MS v ledním hokeji), se mimořádně hodí k roku 2019 a předmětovým olympiádovým soutěžím – v Pepově (4.A) případě k matematické, programátorské a fyzikální olympiádě! A to nesmíme zapomenout na Filipa Svěráka (4.B) a jeho letošní republikové vítězství v celostátním kole olympiády chemické. Prostě – když se daří, tak se daří...

Přátelé, kamarádi, je to tak - Jaroška letos dosáhla neuvěřitelných výsledků v celostátních kolech předmětových olympiád. Že se podaří jedno celostátní vítězství, na to už jsme si zvykli, ale že se urodí hned čtyři? Neskutečné, neuvěřitelné, neopakovatelné... (no snad možná i opakovatelné, uvidíme...)

Čtvrté celostátní vítězství, z toho Pepovo třetí, se urodilo na ústředním kole olympiády v programování (oficiálně matematické olympiády kategorie P), které se konalo poslední březnový týden ve středočeském Benešově. Pepa opět skvěle zabojoval, a i když (na rozdíl od matematické olympiády kategorie A) tentokráte ztratil dva bodíky, celou soutěž celostátně vyhrál!

Ústředního kola programátorské olympiády se účastnilo celkem 26 studentů, z nichž hned 10 bylo z jihomoravského kraje. Sedm statečných pak bylo rovnou z Jarošky a dosáhli famózních výsledků. Kromě absolutního vítěze Josefa Minaříka máme i zcela zaslouženou bronzovou medaili zásluhou Jiřího Kalvody (teprve 2.A!!!, 3. místo).  Mezi úspěšnými řešiteli se pak umístil Václav Vladimír Janáček (8. místo v republice, 2.A). V kategorii ostatních řešitelů se pak umístili zbývající Jarošáci - 15. Marek Seďa (4.A), 16. Tomáš Glozar (4.A), 23. Václav Fabík (4.A) a 24. Olga Krumlová (4.A).

Milí soutěžící, děkujeme vám za vzornou reprezentaci naší školy, gratulujeme k dosaženým úspěchům a přejeme vám, abyste svoje programátorské znalosti dokázali zúročit nejen ku prospěchu vlastnímu, ale i ku prospěchu celé společnosti. Děkujeme!

A Tobě, Pepíku, přejeme, ať si dobře vybereš, kterou mezinárodní olympiádu absolvuješ. Vzhledem k tomu, že se kryjí mezinárodní olympiáda v matematice a ve fyzice, není možné jet na obě. Vybírej pečlivě! Držíme palce a přejeme si, aby takových výrazných osobností, jakou je Josef Minařík, mělo naše gymnázium co nejvíce.

Viktor Ježek, jednatel KK MO i KK FO JmK