Školními obhajobami v současné době procházejí všechny závěrečné práce studentů předmaturitních ročníků. 19 nejlepších prací 23 autorů bylo vybráno, aby naši školu reprezentovalo v následujícím kole SOČ, které se bude konat v úterý 26. března na již zastřešeném Gymnáziu v Brně, Řečkovicích, případně (pokud se v daném oboru nebude konat městské kolo) ve čtvrtek 9. května na našem gymnáziu v kole krajském.
Do vyšších kol posíláme 6 prací osmi autorů v oboru 01-matematika, 3 práce v oboru 03 - chemie, 1 práci v oboru 04-biologie, 2 práce v oboru 07-zemědělství, potravinářství, lesní a vodní hospodářství, 3 práce v oboru 08-ochrana a tvorba životního prostředí, 2 práce v oboru 13-ekonomika a řízení, 1 práci v oboru 16-historie a 1 práci třech autorů v oboru 18-informatika.
Všem 23 autorům gratulujeme k úspěchu a přejeme jim hodně úspěchů při obhajobě jejich práce ve vyšších kolech Středoškolské odborné činnosti! V přiložené tabulce přikládáme seznam soutěžících i jejich vedoucích.
|
Obor
|
jméno
|
téma
|
vedoucí
|
|
1.
|
01. matematika a statistika
|
Blahová Viktorie
|
3.A
|
Dokonalá čísla
|
Petr Pupík
|
2.
|
Zvoníček Václav
|
2.A
|
Teorie automatů, Turingovy stroje
|
Petr Pupík
|
|
3.
|
Jana Bušová,
Adéla Heroudková, Lucie Reichterová
|
1.A
|
Netradiční geometrie - origami
|
Petr Pupík
|
|
4.
|
Berenika Chromá
|
3.A
|
Aplikace lineární algebry a teorie grafů v sociálních sítích
|
Petr Pupík
|
|
5.
|
Vojtěch Turland
|
3.A
|
Sférická geometrie a GPS
|
Petr Pupík
|
|
6.
|
Jan Blatný
|
3.A
|
Vězňovo dilema
|
Petr Pupík
|
|
7.
|
03 chemie
|
Jan Česnek
|
4.B
|
Miniaturizace a automatizace v přírodních a lékařských vědách
|
prof. RNDr. Zbyněk Prokop, Ph.D.
Mgr. Pavel Vaňáček
Iva Kubištová
|
8.
|
Filip Svěrák
|
4.B
|
Syntetická cesta přípravy bactobolinu a jeho analoga jako potencionálních antibioltik, optimalizace reakčních podmínek
|
Mgr. Jakub Švenda, PhD.
|
|
9.
|
Gabriela Vlková
|
3.D
|
Studium luminiscenčních vlastností vybraných látek v deuterované vodě
|
Doc. Mgr. Petr Táborský, PhD.,
M. Vašíčková
|
|
10.
|
04. Biologie
|
Anna Blahová
|
2.B
|
Vliv variant signální molekuly FGF2 na růst a vývoj miniorgánů mléčné žlázy ve 3D
|
Mgr. Zuzana Koledová, Ph.D.
I. Kubištová
|
11.
|
07. zemědělství, potravinářství, lesní a vodní hospodářství
|
Viktorie Gabrielová
|
3.B
|
Kokosový olej – léčivo nebo marketingový tah?
|
Ing. Jana Zemanová, Ph.D.
J. Brančová
|
12.
|
Ondřej Brýdl
|
3.B
|
Káva, čaj, maté, jejich historie, vlastnosti a popularita v české společnosti
|
Kubištová I.
|
|
13.
|
08. ochrana a tvorba životního prostředí
|
Jaroslav Herman
|
3.B
|
Denní motýli zemědělské krajiny v okolí Moravan
|
RNDr. Zdeněk Laštůvka, CSc.
Kubištová I.
|
14.
|
Jaroslav Rohel
|
3.A
|
Květena vybraného území na západním okraji města Brna
|
Mgr. Olga Rotreklová, Ph.D.
Kubištová I.
|
|
15.
|
Viktor Materna
|
3.A
|
Návrh, realizace a vyhodnocení
managementu nově vytvořeného mokřadu
|
Kubištová I.
|
|
16.
|
13. Ekonomika a řízení
|
Matěj Vítek
|
3.B
|
Druhá šance pro Prestige?
|
Pavla Olšáková
|
17.
|
Michael Auda
|
3.C
|
Behaviorální ekonomie
|
Pavla Olšáková
|
|
18.
|
Anna Punčochářová
|
3.A
|
Doba bitvy na Moravském poli
|
Alena Hanáková
|
|
19.
|
18. informatika
|
Jan Bílek,
Vilém Raška,
Richard Krejsa
|
3.A
|
Vývoj detektivní hry na tablety
|
J. Pulkrábek
M. Blaha
|