INTEL ISEF (Pittsburgh) 2018 - soutěž vědeckých prací

Od neděle 13. 5. do neděle 19. 5. 2018 se dva naši studenti – Adéla Rotreklová (3.B) a Martin Mátl (4.C) spolu s dalšími čtyřmi reprezentanty z České republiky zúčastnili mezinárodní přehlídky odborných prací Intel ISEF. Adéla prezentovala práci “Should human induced pluripotent stem cells regret their choice of DNA repair mechanisms?” a Martin Mátl, který se soutěže zúčastnil už vloni, letos obhajival práci Investigating plant telomere motifs using bioinformatics“.

Adéla Rotreklová nám zprostředkovala dojmy ze své návštěvy USA: „Tato velkolepá soutěž byla zorganizována se vším všudy a doprovodný program byl opravdu bohatý. Na letošní ročník se do Amerického Pittsburghu sjelo přes 1500 studentů z více než 70 zemí. Během jednoho týdne jsme měli možnost prezentovat své práce jak před odbornými porotci, tak před širokou veřejností. V rámci doprovodného programu jsme se měli možnost seznámit s ostatními soutěžícími z celého světa a vyměnit si placky ze svých zemí na PIN Exchange party, zúčastnit se diskuzních panelů s laureáty Nobelových cen a dalšími významnými vědci, navštívit Carnegie Science centrum, stadion Heinz Field a mnoho dalšího.

I přes obrovskou konkurenci získal Martin třetí místo v kategorii a oba dva jsme si jistě odnesli cenné zkušenosti, nezapomenutelné zážitky a inspiraci pro práci na dalších projektech.“