Konference českých nadějí

Bavilo by vás něco víc než jen pouhé biflování informací na školní testy? Chcete dokázat něco výjimečného? Odstartovat úspěšnou kariéru? Pokud ano, zveme vás 5. června na studentskou Konferenci českých nadějí do Brna! A proč konference „Českých nadějí“? Jsme přesvědčení, že každý středoškolák je nadějí nejen Česka, ale i světa. Pojďme se navzájem poznat, inspirovat a snad i něco skvělého vymyslet.

Konference se koná 5. června na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity v univerzitním kampusu v Bohunicích, a to od 10 do 16 hodin. Těšit se můžete na den nabitý přednáškami středoškoláků, na zajímavý program a soutěže o ceny. Setkáte se s vrstevníky ze všech koutů naší republiky.

Pokud pracujete na nějakém zajímavém odborném projektu a měli byste chuť jej prezentovat, pak se nebojte přihlásit jako přednášející! V tomto případě pro vás máme před samotnou akcí nachystaný kurz, na kterém si budete moct vylepšit svoje prezentační a rétorické dovednosti.

Pokud na žádném projektu nepracujete, přijďte se podívat jako posluchači. Čeká na vás spousta zajímavých přednášek v 5 vědních oborech, takže si jistě vyberete ty, které vás zajímají. Pokud budete dobře poslouchat a odpovíte správně na kvízové otázky na konci každé přednášky, můžete zároveň vyhrát hodnotné ceny.

Jako doprovodný program budete mít možnost obejít stánky IT a dalších perspektivních firem. Můžete zde nejen načerpat inspiraci, ale například si u nich i domluvit stáž. Kromě nich můžete navštívit i stánky vzdělávacích organizací jako JCMM nebo JIC, které vám mohou pomoct s realizací vašich projektů.

Akce se koná pod záštitou MŠMT, mezi sponzory a partnery je Jihomoravský kraj, Masarykova univerzita, SNPTM, NIDV, JCMM, SOČ, ProStředoškoláky, Prezentiáda a další.

Registrace přednášejících probíhá do 30.4.2019, posluchači se mohou registrovat do 20. 5.2019, pokud chtějí mít zajištěný oběd, sborník s abstrakty všech prezentujících a drobné dárky. Kromě oběda bude k dispozici i občerstvení o přestávkách. Jízdné vám proplatíme. Stejně tak vám na požádání vystavíme i omluvenku do školy potvrzující, že jste se skutečně akce účastnili.

Účast na konferenci je pro všechny zdarma.

Tak neváhejte a registrujte se na www.ceske-nadeje.cz/!

V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktujte přes kontaktní formulář na našich webových stránkách, anebo na mailové adrese ceskenadeje@gmail.com. 

 

Podrobněji představený program:

V první sekci uslyšíte přednášky tří úspěšných středoškoláků – Jana Slámy, který už jako nezletilý řídil globální firmu proti šikaně, Terezu Gistrovou, patřící mezi největší naděje české vědy, a Olivera Laryea, který také řídí firmu, a navíc absolvoval několik špičkových stáží, např. i ve švýcarském Cernu.

Po obědě se studenti podle svých zájmů a preferencí rozdělí do 5 přednáškových místností, kde budou prezentovány nejzajímavější z přihlášených prací středoškoláků. Jednotlivé obory budou:

o Přírodovědný

o Matematika + fyzika + informatika

o Společenskovědní

o Humanitní

o Technický

V každé této sekci bude na závěr oceněn nejlepší přednášející.

 

Časový harmonogram

10:00-10:30 Zahájení, Aula

10:30-11:45 Dopolední blok, Aula

11:45-13:00 Oběd, Menza

13:00-16:10 Odpolední blok, Posluchárny

16:10 Ukončení, Aula