Finále soutěže Technoplaneta

Celé jaro se mnoho studentů nižšího gymnázia účastnilo šifrovací soutěže Technoplaneta. A řešení šifer jim šlo náramně a tak se 8 týmů z naší školy probojovalo do finále, které se uskutečnilo ve čtvrtek 7.6. v Praze. A toto tažení Jarošáků na Prahu bylo přeúspěšné. V silné konkurenci padesáti nejlepších šifrovacích týmů z České republiky a Slovenska se naše týmy více než neztratily. Prakticky všechny naše týmy bojovaly do poslední chvíle o příčky nejvyšší, nakonec se do první desítky vešlo hned 5 našich týmů a to na čtvrtém místě tým Nepodstatní, na pátem místě tým Tsuna Vlnami, šesté skončily Mozkomorky, devété Ano je! a desátí Enigmani.

A kdo se vůbec do finále probojoval? Byli to Anna Hronová, Kateřina Dvořáková, Klára Horná, Veronika Miškufová, Linda Pezlarová (3.ag), Jakub Devát, Martin Dominik, Drahomír Malota, Vojtěch Obořil, Zdeněk Pezlar, Jana Bušová, Adéla Heroudková, Lucie Reichertová, Ha Mi Tran, Jakub Tlačbaba, Antonín Sekerka, Jakub Hartmann, Michal Kadeřábek, Ondřej Němec, Bedřich Horný, Tomáš Dang, Richard Blažek, Ondřej Peterka, Filip Berka, Daniel Pravec (4.ag) Olga Dvořáková, Kateřina Novotná, Alena Chvátilová, Barbora Konečná, Adriena Jedličková (2.ag), Alžběta Velenová, Terezie Plšková, Aidan Thomas Macready, Martin Marinov, Huu Bach Nguyen (4.bg), Hana Chvátilová, Olivie Maya Matyasková, Jan Otáhal, Maxmilián Šimek, Ondřej Zatloukal (1.bg).

Chcete-li se podívat na zadání finálových šifer či na šifer z pěti internetvých kol, které musely týmy absolvovat, můžete navštívit web soutěže https://technoplaneta.cz/2018/.

Všem dětem moc gratulujeme a děkujeme za vskutku vzornou reprezentaci naší školy v Prahe.

Petr Pupík