Opravdu je matematická olympiáda jen pro chlapce? Krajské kolo MO C to úspěšně vyvrací!

Kolegovi Petru Pupíkovi, nadšenému mezinárodnímu sudímu agility, který vyučuje matematiku v matematické kvartě, se již čtvrtým rokem daří naprosto neuvěřitelné věci. Nejen že "jeho" kvartáni běžně ovládají a aplikují učivo standardně probírané v septimě, ale navíc i zcela bezbolestným způsobem porážejí své starší kamarády v matematických soutěžích.

Krajské kolo matematické olympiády kategorie C je toho přímým důkazem. Pomineme-li absolutního vítěze soutěže v JmK Václava Janáčka (1.A) a bronzového Filipa Fabiánka (1.B), patří mezi nejlepší řešitele matematické olympiády čtveřice kvartánských děvčat - Adéla Heroudková (stříbrná), Jana Bušová (5.), Míša Jelínková-Halaštová (6.) a Lucie Reichertová (9.), před kterou se dostala ještě jedna kvintánka - Klára Dvořáčková (8.)

Celkový počet úspěšných řešitelů v JmK dosáhl úctyhodného čísla - 41 ze 60 zúčastněných (68% !!!), což v souladu s celorepublikovým pravidlem, že úspěšných účastníků může být nejvýše polovina ze všech soutěžících, dokazuje, že v JmK máme nadprůměrnou úspěšnost v této soutěži.

Největší radost však máme z toho, že se konečně daří řádně likvidovat mýtus, že úspěšný v matematické olympiádě může být pouze chlapec. Jako by o úspěšnosti v matematické soutěži rozhodovalo několik centimetrů navíc... Je to bohužel hojně tradovaný nesmysl a nám nezbývá, než jej vyvracet skutky. Jeden z nich se odehrál v úterý 10. dubna 2018 při krajském kole matematické olympiády kategorie C, o němž pojednával tento článek.

Děvčata a chlapci, z celého srdce DĚKUJEME!!!

PřílohyVelikost
MO_C_kraj_2018_VYSLEDKOVKA.pdf339.36 KB