Naše studentka na mistrovství Evropy a mistrovství světa v biatlonu

Napsal uživatel marba dne 12.02.2018 - 10:48

Před jarními prázdninami proběhlo ve slovinském areálu Pokljuka mistrovství Evropy v biatlonu, kterého se zúčastnila i studenka našeho gymnázia Tereza Vinklárková (4. C). Ve smíšené štafetě dvojic zde s biatlonovým kolegou Jakubem Štvrteckým obsadila krásné čtvrté místo. V následujícím individuálním závodě v konkurenci 103 závodnic z 26 zemí se Terka umístila na skvělém 9. místě. Ve sprintu na 7,5 km se jí pak nevydařila střelba ve stoje (obsadila 47. místo), kterou posléze vylepšila na bezchybnou ve stíhacím závodě na 10 km, kde si tak polepšila o 31 pozic a doběhla na 16. místě.

V průběžném pořadí světového poháru juniorů po devíti individuálních závodech z dvanácti patří Tereze Vinklárkové devátá příčka, takže se výborně drží elitní desítky.

V současné době se připravuje na mistrovství světa v estonském Otepää, které se uskuteční na přelomu února a března. Přejeme tedy, ať se Terce nadále skvěle daří!