Vynikající úspěch kvartánů v soutěži BRLOH

Autor: Petr Pupík

Ve středu 13. prosince se konalo finále Brněnské logické hry - BRLOHu. Tato soutěž se skládala ze tří internetových kol, internetového finále a takzvaného Velkého finále, které již probíhá prezenční formou.

Z naší školy se účastnilo několik týmů napříč všemi třídami a většina z nich postoupila do internetového finále. Odtud do Velkého finále postoupila hned trojice týmů: Nepodstatní (ve složení Drahoš Malota, Zdeněk Pezlar, Martin Dominik a Kuba Devát), dále Lopata (Tonda Sekerka, Kuba Hartmann, Ondra Němec a Michal Kadeřábek) a konečně tým JALM (Lucka Reichertová, Jana Bušová, Tran Ha Mi a Adéla Heroudková). Po nervy drásajícím napínavém boji, kdy se o první místo přetahovala hned pětice týmů, slavila Jaroška obrovský úspěch. Tým JALM skončil čtvrtý, bronzovou medaili bral tým Lopata a z vítězství se radoval tým Nepodstatní. Celé soutěže se účastnilo více než 550 týmů z celé České republiky i Slovenska, tedy úspěch našich studentů je opravdu výjimečný.

Za vzornou reprezntaci v této soutěži všem účastněným, kteří již od počátku listopadu řešili a luštili logické hry a hádanky, děkujeme a k úspěchu gratulujeme!