Oblastní kolo pišqworek

Ve čtvrtek 9. 11. se na našem gymnáziu konalo oblastní kolo PIŠQWOREK. Sešlo se 65 milovníků piškvorek a bojovali o postup do krajského kola. Letos jsme přivítali jak klasické týmy z Jarošky a Křenky, tak i nováčky ze SZŠ Jaselské s týmy Medic Crew a Vesmír, a dokonce i zástupce základních škol - Kolečka, Kúpr, Saden a Šodó ze ZŠ Pavlovské a Hroznováky ze ZŠ Hroznové.

Po krátké, leč napínavé první části vyřazovacích bojů se se soutěží rozloučily týmy Saden z Pavlovské, Medic Crew a Vesmír z Jaselské a Hroznováci z Hroznové.

První kolo pavouka proběhlo nečekaně rychle s nečekanými výsledky. Týmy Jaroška 2, Křenka, Kúpr a Kolečka nás opouštějí.

V semifinále si Jaroška 1 udržela svou neporazitelnost a rychle obhajuje skóre 20:0 z čtvrtfinále. V druhém semifinále nakonec po bratrovražedném boji poráží Krutý Krůty své spolužáky a dostávají se tak do finále.

Ve finále náš tým přesvědčivě porazil dlouholeté soupeře z Křenky poměrem 18:2. Oba finalisté postupují do krajského kola. V boji o třetí místo vyhrává tým Křenka A, která zdolala Šodó.  

1. místo - Jaroška 1 – Gymnázium tř. Kpt. Jaroše – Jiří Vala, Josef Minařík, Filip Bečka, Lubor Čech a Martin Prokop

2. místo -  Krutý Krůty – Gymnázium Křenová – Štěpán Krejčí, Alice Zadubalová, Hana Kučerová, Jakub Dokulil, Jakub Sochor

3. místo - Křenka A – Gymnázium Křenová – Klára Zbončáková, Michal Zavřel, Tommy Nguyen, Vojtěch Hlavačka, Marek Berka

4. místo – Šodó – Gymnázium tř. Kpt. Jaroše – Matěj Šmarda, Tereza Holubářová, Jakub Kapusta, Jakub Smutný, Tomáš Rajnoha, Barbora Kuncová

 

Hana Hájková